Czy budowa domu w technologii szkieletowej to dobra inwestycja?

Czy budowa domu w technologii szkieletowej to dobra inwestycja?

Coraz więcej osób w Polsce zastanawia się nad budową własnego domu – nie zrażają nas nawet wysokie ceny samych działek. Większość przymierzających się do budowy planuje również zaciągnąć olbrzymi kredyt. A gdyby móc go zmniejszyć? Pozwoli na to budowa domów w technologii szkieletowe. Dowiedz się więcej!

Domy w technologii szkieletowej nie są nowością w Polsce – warto wiedzieć, że pierwsze domy tego typu pojawiły się w naszym kraju już w latach 90. Niestety, ze względu na braki w wiedzy dotyczącej technologii budowy i wykorzystania konkretnych materiałów wiele z tych odmów wymagało poprawek, a sama technologia niesłusznie dorobiła się złej opinii. Dzisiaj jest zupełnie inaczej – w Polsce znajdziemy kilka topowych firm, które zaoferują nam zbudowanie profesjonalnego domu w technologii szkieletowej w naprawdę rozsądnej cenie.

Dlaczego domy w technologii szkieletowej są tak cenione?

Domy drewniane przywędrowały do nas ze Skandynawii, gdzie drewno było jednym z najbardziej dostępnym materiałów budowlanych. Również dzisiaj Finowie i Szwedzi chętnie wykorzystują ten model budownictwa do tworzenia domów całorocznych. Domy takie są nie tylko wygodne i komfortowe, ale i cieszą oczy oryginalnymi projektami. Sam dom daje również możliwość rozbudowy go zgodnie z potrzebami.

Budowa domów w technologii szkieletowej – czas inwestycji

Jednym z ciekawszych zagadnień związanych z domami w konstrukcji szkieletowej jest czas ich wznoszenia. Składają się one z murowanych fundamentów, jednak cała reszta budowli tworzona jest przede wszystkim z drewna. W tym celu wykorzystywane są odpowiednio cięte i suszone bele drewniane, które pozwalają na zbudowanie domu o wysokiej izolacji cieplnej.

Budowa domu w technologii szkieletowej trwa ok. 3-4 miesięcy – w zależności od tego, czy chcemy, aby budowla była w stanie surowym czy pod klucz. Istotną informacją jest także to, że budowa może zostać rozpoczęta praktycznie w dowolnym momencie roku – wszystko za sprawą niewielu elementów wymagających suszenia.

#domy drewniane #domy kanadyjskie #domy szkieletowe #domy z drewna

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie