Czy domy szkieletowe to dobry wybór?

Czy domy szkieletowe to dobry wybór?

Współcześnie wielu Polaków marzy o własnym domu, jednak koszt kupna działki i wybudowania go sprawia, że konieczne jest zaciągnięcie olbrzymiego kredytu. Alternatywą są jednak domy szkieletowe, które są nie tylko tańsze w budowie, ale i w utrzymaniu. Jakie jeszcze zalety posiadają te wyjątkowe konstrukcje?

Dom murowany czy w konstrukcji szkieletowej?

W Polsce panuje przekonanie, że jedynym słusznym wyborem w budowie domu są domy murowane, budowane przez kilka lat. Kojarzone są one z solidnością, stabilnością. Oczywiście trudno zaprzeczyć tym argumentom. Mimo to takie myślenie sprawia, że ludzie niechętnie spoglądają w stronę nowoczesnych technologii – a to, co mogą nam one zaproponować jest naprawdę niesamowite!

Domy szkieletowe to jedna z ciekawszych propozycji, która przywędrowała do nas ze Skandynawii oraz Kanady. Tam, ze względu na duży dostęp do surowca, jakim jest drewno, budownictwo domów szkieletowych jest niezwykle popularne. Domy takie odznaczają się przede wszystkim wysoką termoizolacją, co bezpośrednio przekłada się na nasze rachunki za ogrzewanie. Co jeszcze jest w nich ciekawego?

Domy szkieletowe – znacznie tańsza inwestycja!

Największa zaletą domów szkieletowych jest bez wątpienia ich cena – są one nawet o 40% tańsze niż klasyczny dom murowany! Taka oszczędność z pewnością będzie jednym z najważniejszych argumentów podczas podejmowania decyzji o wyborze technologii budowli. Niestety, budowa domu zazwyczaj wiąże się z zaciągnięciem kredytu – im jest jednak mniejszy, tym lepiej!

Buduj nawet w 4 miesiące!

Za domami szkieletowymi przemawia również szybkość ich budowy. Topowi producenci szacują, że budowa domu może zamknąć się w 2-4 miesiącach, w zależności od tego, czy dom ma zostać oddany w stanie surowym czy pod klucz. Tak krótki czas budowy wynika z faktu, że jednym elementem murowanym domu są jego fundamenty. Cała reszta opiera się na konstrukcji drewnianej.

To również wpływa na kolejne ułatwienie – dzięki temu możliwe jest rozpoczęcie budowy właściwie w dowolnym momencie w roku.

#domy drewniane #domy kanadyjskie #domy szkieletowe #domy z drewna

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie