Czy domy z drewna zastąpią domy murowane?

Czy domy z drewna zastąpią domy murowane?

Coraz więcej Polaków marzy o tym, by zamieszkać z dala od miasta i zgiełku. Najczęściej widzą oni siebie w drewnianym domu z ogrodem, gdzie mogą odetchnąć od hałasu, zaczerpnąć świeżego powietrza. Okazuje się, ze zrealizowanie takiego marzenia nie musi być trudne. Dzisiaj wybudowanie domu z drewna jest prostsze niż w przypadku domów murowanych. Jak to możliwe? Czy domy z drewna zastąpią te murowane?

Dom z drewna – szybka budowa i niskie koszty

Moda na budowanie domów drewnianych przywędrowała do nas ze Skandynawii. W Polsce domy takie znane były już 20 lat temu, jednak próżno było szukać wykonawców, a ściąganie specjalistów z zagranicy przeczyło zachowaniu niskiego kosztorysu. Dzisiaj jest zdecydowanie łatwiej. Możemy nie tylko wybudować dom z drewna w niskiej cenie, ale też wynająć firmę, która zrobi to od początku do końca.

Szukając wykonawcy najwygodniej będzie wybrać firmę, która poza samą budową zaoferuje nam także wiele interesujących projektów. Wśród proponowanych domów znajdziemy domy piętrowe i parterowe. Większość z nich będziemy mogli po kilku latach rozbudować. Siłą domów drewnianych bez wątpienia jest czas ich budowy. W przypadku domu w stanie surowym zamkniętym jest on gotowy w okresie 2 miesięcy. Domy w stanie deweloperskim oddaje się po 8 miesiącach. Topowe firmy zaproponują nam także ich wykończenie wewnątrz.

Jak budowane są domy drewniane?

Przede wszystkim: nie ma znaczenia pogoda. Budowę rozpocząć można praktycznie w dowolnym momencie w roku. Wszystko to za sprawą wykorzystania drewna do stworzenia wewnętrznego szkieletu. Elementem, który będzie wymagał schnięcia, są oczywiście fundamenty.

Dom bliżej natury w dobrej cenie

Domy drewniane to interesująca alternatywa dla klasycznych domów murowanych. Budowane są znacznie szybciej, a ich cena jest niższa nawet o 35%! To spora oszczędność, szczególnie kiedy planujemy zaciągnięcie kredytu.

#dom drewniany #dom kanadyjski #dom szkieletowy #domy drewniane #nowoczesna architektura

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie