Czy Polacy pokochają szkieletowe domy drewniane?

Czy Polacy pokochają szkieletowe domy drewniane?

W Polsce osoby zainteresowane budową domu coraz częściej pytają o szkieletowe domy drewniane. Technologia ta zdobywa coraz więcej miłośników – nie tylko przez wzgląd na elegancki wygląd domu, ale również olbrzymia oszczędność, którą zapewni nam w kolejnych latach. Co warto wiedzieć o tym rodzaju budownictwa?

Szkieletowe domy drewniane – niewygórowana cena, ciekawy design…

Domy tworzone na drewnianym szkielecie to w Polsce nie nowość – są obecne w naszej przestrzeni od wielu lat, jednak dopiero teraz zdobywają prawdziwą popularność. Czy to na fali modnego designu, czy to z powodu niewygórowanej ceny – warto zastanowić się, czy ten rodzaj konstrukcji odpowiada naszym potrzebom i może stanowić nasz wymarzony dom!

Jak powstają szkieletowe domy drewniane?

Szkieletowe domy z drewna tworzone są zasadniczo z dwóch elementów: murowanych fundamentów oraz szkieletu domu wykonanego z drewna. Ze względu na to, że wyłącznie fundamenty są murowane, budowę domu można rozpocząć w zasadzie w każdym miesiącu roku – to spore ułatwienie, szczególnie, kiedy zależy nam na czasie. Niezwykle interesującym jest także fakt, że budowa takiego domu nie będzie trwała latami, jak w przypadku klasycznych domów murowanych. Producenci i projektanci zapewniają, że domy takie postawić można w przeciągu 2-4 miesięcy, w zależności od tego, czy oddane mają być w stanie surowym, czy pod klucz.

Domy tworzone w konstrukcji szkieletowej są znacznie tańsze niż budowle murowane – to jeden z głównych powodów ich rosnącej popularności. Szacuje się, że koszt budowy takiego domu jest o 30-40% mniejszy niż w przypadku klasycznego budownictwa. Przekładając to na pieniądze daje to nam olbrzymie oszczędności rzędu kilkuset tysięcy złotych.

Warto zwrócić również uwagę na to, że domy tego typu zapewniają dużą izolację termalną. Oznacza to, że wykorzystywane materiały wspierają zachowanie optymalnej temperatury wewnątrz, co bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie w przyszłości.

#domy drewniane #domy kanadyjskie #domy szkieletowe #domy z drewna

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie