Dlaczego domy drewniane są tak chętnie wybierane przez inwestorów?

Dlaczego domy drewniane są tak chętnie wybierane przez inwestorów?

Dom drewniany dla wielu z nas kojarzony jest przede wszystkim z czystą i piękną Skandynawią – domy takie faktycznie budowane są na północy często, wynika to z dostępności drewna. W Polsce moda na domy w konstrukcji szkieletowej rozwija się w dużym tempie. Co przyciąga do nich inwestorów?

W poszukiwaniu skandynawskiego spokoju i piękna

Domy z drewna kojarzone są przez nas jako ekologiczne i znacznie tańsze – oba założenia są słuszne. Wykorzystanie drewna do budowy szkieletu domu pozwala nie tylko na rozpoczęcie budowy w dowolnym momencie w roku, ale i na znaczne obniżenie kosztów budowy. Drewno wykorzystywane przez firmy budowlane pozyskiwane jest wyłącznie ze zdrowych drzew, odpowiednio konserwowane. Istotne jest także to, że jedynym elementem takiego domu drewnianego są jego fundamenty. To one muszą mieć czas na wyschnięcie.

Decydując się na dom drewniany musimy znaleźć przede wszystkim odpowiadający nam projekt domu drewnianego. Zazwyczaj zaproponują nam je firmy budowlane. Wśród licznych projektów znajdziemy domy parterowe, piętrowe, domy z możliwością zabudowania poddasza. Architekci zadbali o to, aby każdy z domów posiadał dużo naturalnego światła wewnątrz – wszystko za sprawą licznych okien. Domy projektowane są także w taki sposób, aby wewnątrz znalazło się jak najwięcej przestrzeni życiowej dla mieszkańców. Efektem powstają wspaniałe domostwa, dopasowane do potrzeb konkretnych osób. Każdy projekt zakłada możliwość dobudowania garażu lub też zagospodarowania podjazdu.

Dlaczego dom drewniany jest tak często wybierany przez inwestorów?

Z pewnością dużą rolę gra cena – domy drewniane są po prostu tańsze niż ich murowane odpowiedniki. Szacuje się, że cena może być nawet 35% niższa! Drugi ważny aspekt to czas budowy domu – domy drewniane, w przeciwieństwie do domów murowanych budowane są bardzo krótko. Proces może być zamknięty w ciągu kilku miesięcy!

#budowa domu #budownictwo lekkie #całoroczne domy drewniane

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie