Dom blisko natury, który zapewni Ci komfort!

Dom blisko natury, który zapewni Ci komfort!

Eleganckie domy drewniane kojarzą się nam przede wszystkim z górami i lasami. Czy postawienie takiego domu blisko miasta ma sens? Okazuje się, że tak – dzisiaj budownictwo drewniane staje się bardzo modne. Wszystko za sprawą szybkiej budowy, jak również niskich cen, które oferują producenci domów. Co warto wiedzieć o domach drewnianych?

Dom, który zapewni Ci komfort

Konstrukcje szkieletowe drewniane przywędrowały do nas ze Skandynawii i Kanady – w tych regionach zastosowanie drewna jako materiału budulcowego jest powszechne. Warto wiedzieć, że w Polsce domy tego typu powstawały już pod koniec XX wieku, jednak technologia ta nie była nam tak dobrze znana jak dzisiaj. Obecnie w Polsce znajdziemy wiele firm budowlanych, które zaproponują nam przede wszystkim ciekawe projekty domów z drewna, kolejno zaś ich wykonanie. Jaki projekt wybrać?

Projekty dostosowane do potrzeb klientów

Przeglądając projekty oferowane przez firmy budowlane zauważymy wspólny mianownik – projektanci dołożyli wszelkich starań, aby wewnątrz budynków znalazło się jak najwięcej naturalnego światła i przestrzeni. Odpowiednie rozplanowanie wnętrz oraz ich duża ustawność sprawia, że zaaranżowanie takich wnętrz będzie czystą przyjemnością. Wiele z dostępnych projektów posiada również garaże czy też podjazdy na samochód.

Jak budowane są domy drewniane?

Po wybraniu odpowiedniego projektu konieczne jest wylanie fundamentów – to jedyny element wymagający schnięcia. Konstrukcja domu składa się z drewnianego szkieletu – zastosowanie drewna sprawia, że sama budowa może rozpocząć się praktycznie w dowolnym czasie w roku, a pogoda nie ma znaczenia. Na szkielecie umieszczane są ściany, dach, okna, drzwi. Wewnątrz tworzone jest ocieplenie. Czas budowy domu z drewna wynosi od 2 do 8 miesięcy.

#budowa domu #budownictwo lekkie #całoroczne domy drewniane #dom drewniany

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie