Dom czy mieszkanie?

Dom czy mieszkanie?

Wchodzenie w dorosłość, powiększenie rodziny, ślub lub przeprowadzka do odległego miasta to kroki milowe, które niosą ze sobą ogromne zmiany. W życiu każdego z nas przychodzi moment, kiedy zaczynamy żyć na własny rachunek i poszukujemy swojego miejsca na ziemi. Najważniejszym czynnikiem, dającym poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa, jest kawałek przestrzeni na własność. Jakie lokum zapewni największą wygodę i pewność – mieszkanie czy dom?

Koszty

Z obawy o wysokie koszty inwestycji i utrzymania rezygnujemy z marzeń i zadowalamy się niewielkim mieszkaniem w betonowej, miejskiej dżungli. W istocie okazuje się, że ceny mieszkań i nakłady potrzebne do postawienia domu są porównywalne. W czasie, kiedy ceny mieszkań z roku na rok idą w górę, polski rynek budowlany wchodzi w zupełnie nowy wymiar. Żeby postawić własne cztery ściany, nie trzeba już czekać kilku lat na zakończenie wszystkich etapów prac. Ograniczeniem nie są również pieniądze. Odpowiedzią na rosnące oczekiwania konsumentów są zachodnie rozwiązania architektoniczne, a dokładniej – domy szkieletowe. Tak zwane budownictwo lekkie pozwala budować szybko, tanio, ekologicznie i łagodnie dla portfela.

Prywatność

Decydując się na zamieszkanie w dużym bloku, musimy liczyć się  z obecnością sąsiadów, którzy znacznie ograniczają swobodę i prywatność. Cienkie, niewygłuszone ściany, nieustanny warkot samochodów za oknem, tłok na osiedlowym parkingu i konieczność przestrzegania rygorystycznych zasad wspólnoty mieszkaniowej to tylko część problemów, jakie napotkamy na osiedlach.

Otoczenie

Własny dom daje nam nieograniczony dostęp do świeżego powietrza i naturalnego środowiska. Z dala od miejskiego zgiełku, warkotu silników, tłoku i hałasu możemy odkryć całkiem inne realia, które pozwolą na odnalezienie balansu i harmonii w zabieganym świecie pełnym stresu i napięć.

 

#dom #dom drewniany #dom drewniany całoroczny' #dom norweski #dom szkieletowy #tani dom

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie