Dom dla małej rodziny

Dom dla małej rodziny

Trzy- lub czteroosobowe rodziny pragnące wyprowadzić się z mieszkania do własnego domu zazwyczaj szukają rozwiązań praktycznych i niedrogich. W kręgu ich zainteresowań przeważnie leżą parterowe konstrukcje  z przestronnym salonem połączonym z kuchnią, sypialnią dla rodziców oraz jednym lub dwoma pokojami dziecięcymi. Jaki dom spełni wszystkie wymagania? Sprawdź!

Parterowy dom szkieletowy – nowoczesne rozwiązania

Odpowiedzią na potrzeby nowoczesnego rynku usług budowlanych są domy szkieletowe – konstrukcje wznoszone z drewnianych prefabrykatów osadzonych na murowanym, solidnym fundamencie (fundament jest jedynym elementem konstrukcji wykonanym z cegieł). Do budowy używa się specjalnie przygotowanego drewna suszonego komorowo oraz czterostronnie struganego. Całoroczne budynki cechują się bardzo dobrymi parametrami, przede wszystkim termoizolacją. Dom szkieletowy zapewnia maksymalny komfort cieplny przez cały rok przy bardzo niewielkich nakładach energetycznych.

Na popularność budownictwa lekkiego wpływają przede wszystkim koszty. Dom wznoszony z drewna może pochłonąć nawet o 40% mniej środków niż budowa podobnego budynku z cegieł. Dom z prefabrykatów generuje niskie koszty nie tylko na poziomie inwestycji, ale również eksploatacji. Co więcej, realizacja projektu trwa nie kilka lat,  a jedynie kilka miesięcy. Nowoczesne, minimalistyczne domy drewniane pod kątem wizualnym niczym nie różnią się od swoich murowanych wersji.

Dom, który zmienia się razem z Twoim życiem

Chęć powiększenia rodziny czy konieczność wydzielenia jeszcze jednego pokoju nie musi oznaczać przeprowadzki do większego lokum. Domy z prefabrykatów są konstruowane, a następnie budowane w taki sposób, aby inwestor mógł modyfikować je w przyszłości.

#budownictwo lekkie #całoroczne domy drewniane #dom drewniany #dom kanadyjski #dom szkieletowy

Related Posts

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie

Z czego powstają domy kanadyjskie?