Dom drewniany poza miastem – wybuduj go w kilka miesięcy

Dom drewniany poza miastem – wybuduj go w kilka miesięcy

Domy drewniane w ostatnich latach cieszą się dużą popularnością – wszystko za sprawą ich niskiej ceny, szybkiej możliwości budowy oraz zamieszkania. Obecnie w Polsce znajdziemy wiele firm oferujących budowanie domu z drewna, jednak niewiele z nich zrobi to kompleksowo. Jak stworzyć wymarzony dom dla nas i bliskich?

Domy z drewna i ich zalety

Budownictwo szkieletowe przywędrowało do Polski ponad 20 lat temu, jednak dopiero w ostatnich latach stało się prawdziwie popularne. Wszystko za sprawą dostępności firm, które mogą zaproponować nam budowę i stale rosnącej liczby samych projektów. Wśród nich znajdziemy domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza oraz domy piętrowe. Zaletą domów drewnianych jest możliwość ich rozbudowania po kilku latach – to dobra opcja dla osób planujących powiększenie rodziny.

Domy drewniane budowane są w czasie od 2 do 8 miesięcy – wszystko zależy od tego, w jakim stanie dom ma być oddany: w stanie surowym zamkniętym czy w stanie deweloperskim. Dom budowany jest na podstawie drewnianego szkieletu, głównym materiałem budulcowym są bele drewniane. Jedynym elementem murowanym są fundamenty takiego domu. Oznacza to, że nie ma znaczenia w którym miesiącu w roku zaczniemy budowę – pogoda nie będzie dla nas problemem.

Wykończenie wnętrza domu

Warto wiedzieć, że topowe firmy nie tylko wybudują nam dom, ale wspomogą nas również w jego wykończeniu wewnątrz. To znaczne ułatwienie, szczególnie dla osób, które nie chcą tracić czasu na szukanie podwykonawców.

Jak wyglądają koszty wybudowania domu z drewna?

Firmy specjalizujące się w budowaniu domów z drewna podkreślają, że stworzenie takiego budynku jest znacznie mniej kosztowne niż domu murowanego. Szacuje się, że koszt takiego domu jest niższy o ok. 35% w stosunku do analogicznego domu murowanego.

#budowa domu #budownictwo lekkie #całoroczne domy drewniane #dom drewniany #dom szkieletowy

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie