Dom kanadyjski – ciekawe projekty oferowane przez producentów

Dom kanadyjski – ciekawe projekty oferowane przez producentów

Możliwości na wybudowanie własnego domu jest dzisiaj wiele – najlepszym przykładem tego jest możliwość skorzystania z ofert producentów domów drewnianych w konstrukcji szkieletowej. Moda na domy szkieletowe przywędrowała do nas ze Skandynawii i zyskuje coraz więcej zwolenników. Co jest tego powodem?

Niskie koszty budowy domu z drewna

Decydując się na budowę domu szkieletowego przede wszystkim musimy mieć projekt. Dzisiaj topowe marki zaproponują nam na szczęście zarówno projekty, jak i ich realizację. Wśród licznych propozycji warto zwrócić uwagę przede wszystkim na domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza oraz domy piętrowe. Każdy z tych typów po kilku latach będziemy mogli rozbudować.

Jaki projekt domu drewnianego wybrać? Możliwości jest sporo. Wszystkie je łączy jednak pewna cecha – są przestronne i pełne światła wewnątrz. Projektanci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, stworzyli projekty pozwalające cieszyć się naturalnym światłem jak najdłużej. Takie domy, w których wnętrzu jest dużo światła, są bardziej przytulne i komfortowe.

Jak wygląda budowa domu w konstrukcji szkieletowej?

Okazuje się, że wybudowanie domu szkieletowego w porównaniu z domem murowanym to dosłownie chwila. Wszystko za sprawą wykorzystania drewna jako głównego materiału budulcowego. Dzięki niemu nie ma konieczności zwlekania z budową aż do czasu ładnej pogody. Jedynym elementem wymagającym schnięcia są fundamenty.

Domy z drewna budowane są od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, czy mają być oddane w stanie surowym zamkniętym czy też w stanie deweloperskim. Czas ten wydłuży się nieco, jeśli zechcemy skorzystać z dodatkowej oferty kompleksowego wykończenia domu. Jakie są koszty budowy domu z drewna? Okazuje się, że te mogą być nawet o 35% niższe niż w przypadku domu murowanego.

#całoroczne domy drewniane #dom drewniany #dom szkieletowy #domy z drewna

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie