Dom na każdą kieszeń

Dom na każdą kieszeń

W Polsce panuje przekonanie, że wybudowanie domu musi być drogie oraz długotrwałe, oraz że znalezienie ekipy budowlanej czy wykończeniowej to prawdziwe wyzwanie. Coraz częściej słychać głosy, że tak nie musi być. Wchodzące na polski rynek firmy oferujące budowę domów skandynawskich udowadniają, że wybudowanie domu nie musi być logistycznym i finansowym koszmarem. Jak to możliwe?

Tajemnice domów w konstrukcji szkieletowej

Klasyczny dom budowany jest – przy odrobinie szczęścia – około roku. Do tego doliczyć musimy sobie wszelkie sprawy administracyjne i urzędowe oraz konieczność odczekania, aż dom osiądzie w gruncie. Oczekiwanie na finalny efekt może zająć nawet kilka lat – a to i tak lepiej niż budowa za czasów naszych dziadków, gdzie dom wznoszono dosłownie połowę życia.

W przypadku domów skandynawskich (zwanych również szkieletowymi) możliwości są znacznie bardziej kuszące. Wzniesienie domu w kilka miesięcy i możliwość wprowadzenia się do niego? Dzisiaj to już nie mrzonka! Jak to możliwe?

Przyjrzyj się bliżej konstrukcji!

W przypadku domów szkieletowych tajemnica tkwi w konstrukcji. Szkielet domu przygotowywany jest z drewnianych belek odpowiednio preparowanych wcześniej. Jedynym elementem murowanym takiego domu są jego fundamenty – oznacza to, że nie tylko budowa może rozpocząć się w dowolnym momencie w roku, ale i nie ma potrzeby oczekiwania na schnięcie murów. Te wykonywane są z gotowych ścian przygotowanych wcześniej w fabrykach.

Ile trwa budowa domu z drewna?

Wszystko zależy od tego, czy dom ma być oddany w stanie surowym zamkniętym czy w stanie deweloperskim. Szacuje się, że czas ten wynosić będzie od 2 do 8 miesięcy. Inwestorzy mogą również skorzystać z opcji dodatkowych topowych firm – zaproponują nam one profesjonalne wykończenie wnętrza (ułożenie paneli, instalację schodów).

Jakie są koszty budowy domu z drewna? Z pewnością znacznie niższe niż w przypadku domów murowanych. Z wyliczeń wynika, że koszty te mogą być nawet o 35% niższe! Wszystko zależy od wyboru konkretnych materiałów budowlanych i wykończeniowych, wielkości domu.

#całoroczne domy drewniane #dom drewniany #dom kanadyjski #dom szkieletowy #domy szkieletowe

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie