Dom na miarę XXI wieku

Dom na miarę XXI wieku

Żyjemy coraz intensywniej i szybciej. Wraz z rozwojem technologii i budownictwa mamy szansę na stworzenie własnego domu, na który nie będziemy musieli czekać długimi latami. Jaka technologia trafnie odpowiada na oczekiwania współczesnych ludzi, którzy chcą cieszyć się posiadaniem własnych czterech ścian, a nie stresować niebotycznymi kredytami i przedłużającą się budową? Odpowiedź jest prosta – budynki wznoszone metodą szkieletową!

Dom kanadyjski

Domy kanadyjskie z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Do budowy tego typu domów  wykorzystuje się najlepszej jakości drewno z drzew iglastych. Podstawą domów kanadyjskich jest solidna, szkieletowa konstrukcja wykonana z grubych belek. Poszczególne komponenty łączone są gwoździami, a następnie wypełniane materiałem termoizolacyjnym. Zewnętrzną warstwę tworzą płyty OSB i folia wiatroizolacyjna. Dzięki pokryciu z wełny mineralnej, dom jest odpowiednio wygłuszony i zapewnia domownikom optymalny komfort cieplny.

Dom norweski

Dom norweski to dom drewniany zaprojektowany w technologii szkieletowej. Budynek powstaje z gotowych elementów, tak zwanych prefabrykatów, które scalane są w jedną całość. Koszty budowy takiego budynku są nieporównywalnie niższe niż inwestycja w dom murowany. Ponadto, domki norweskie charakteryzują się wysoką termoizolacyjnością, dzięki czemu koszty ogrzewania są zdumiewająco niskie.

Domy szkieletowe coraz popularniejsze

Domy z prefabrykatów coraz częściej powstają na polskich działkach. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z faktu, że odwiedzając znajomych, przebywamy w domu z drewna – nowoczesne projekty oferowane przez czołowe firmy budowlane pod kątem wizualnym w niczym nie różnią się od tradycyjnych domów murowanych.

#dom drewniany #dom kanadyjski #dom norweski #domy szkieletowe

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie