Dom szkieletowy pod klucz – zrealizuj odłożone w czasie marzenie!

Dom szkieletowy pod klucz – zrealizuj odłożone w czasie marzenie!

Własny dom poza miastem to marzenie coraz większej grupy Polaków – dom to dla nich kwintesencja prywatności, dużej przestrzeni życiowej, możliwości życia bliżej natury. Decydując się na własny dom zapewniamy sobie i swoim bliskim wysoki komfort, bezpieczeństwo oraz doskonałe warunki do życia. Obecnie panuje również trend na ucieczkę z dużych miast – ludzie chcą żyć bardziej ekologicznie, z dala od zgiełku i hałasu, najlepiej blisko lasów czy terenów zielonych. Zrealizowanie marzenia o własnym domu wśród zieleni jeszcze nigdy nie było tak proste jak dzisiaj!

Piękny dom szkieletowy pod klucz na wyciągnięcie ręki

Jakie możliwości stoją przed osobami szukającego własnego miejsca na ziemi? Wśród najczęściej wyszukiwanych wymienia się mieszkania w nowym budownictwie na nowych osiedlach w dużych miastach. Deweloperzy obiecują kameralne budownictwo otoczone zielenią, w spokojnej okolicy. Z czasem okazuje się jednak, że bloki budowane są bardzo blisko siebie, zieleni jest niewiele, brakuje miejsc parkingowych. Nie zachęcają również olbrzymie ceny na metr kwadratowy. W takiej sytuacji budowa własnego domu wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.

Buduj i oszczędzaj!

Budownictwo szkieletowe staje się z roku na rok coraz popularniejsze w Polsce. Wynika to nie tylko z atrakcyjnych cen, ale również szybkiej realizacji. W zależności od technologii, stanu i oferowanych usług dom szkieletowy pod klucz może zostać oddany w ręce klienta w czasie od dwóch tygodni do kilku miesięcy od czasu rozpoczęcia budowy. To olbrzymi przeskok, szczególnie, kiedy na nowe mieszkania często czeka się latami!

Ile kosztują tanie domy całoroczne? Wszystko zależy od materiałów, elementów dodatkowych, prefabrykatów. Szacuje się jednak, że cena domu szkieletowego jest o 30-40% niższa niż cena domu murowanego. To olbrzymia różnica i możliwość zachowania sporej ilości pieniędzy w kieszeni. Dla licznych zainteresowanych to także szansa na zaciągnięcie znacznie mniejszego zobowiązania finansowego w banku.

W przeciwieństwie do klasycznych domów murowanych, które często były finansowymi dziurami bez dna, budownictwo szkieletowe odbywa się na jasnych zasadach. Od momentu podpisania umowy na budowę domu firma budowlana wywiązuje się ze swoich zobowiązań krok po kroku, wykorzystując wybrane wcześniej materiały i prefabrykaty. Wybór domu szkieletowego gwarantuje brak niespodziewanych kosztów czy utraty majątku na skutek błędów budowlanych.

Żyj ekologicznie!

Dom szkieletowy pod klucz idealnie wpisuje się w modę na ekologiczne życie. Wykorzystanie drewna, zatrzymywanie ciepła wewnątrz domu, możliwość korzystania z licznych rozwiązań energooszczędnych – to tylko niektóre z licznych zalet domów drewnianych. Szukając idealnego miejsca do życia blisko natury dom drewniany wydaje się być tym wymarzonym.

Planując budowę domu nie sposób nie myśleć o ogrodzie. Dzisiaj ogród to funkcjonalna przestrzeń, w której zaaranżować możemy centralny punkt wypoczynkowy dla nas i naszych bliskich. Otoczenie zieleni pozwoli na relaks, wypoczynek i podładowanie wewnętrznych akumulatorów.

Wybierz projekt domu dopasowany do własnych potrzeb!

Wybór projektów domów drewnianych jest olbrzymi – co zaoferuje nam producent domów szkieletowych? W katalogach znaleźć można niewielkie, kameralne domy o powierzchni użytkowej nie przekraczającej 70 metrów kwadratowych, jak i domy piętrowe z garażami i tarasem. Podczas zapoznawania się z katalogami warto zastanowić się, jakie są nasze potrzeby i czy w przyszłości będą się one zmieniać. W katalogach znaleźć można domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, jak również domy piętrowe. Architekci proponują klasyczne i nowoczesne bryły, które z pewnością będą zachwycać nie tylko mieszkańców, ale i wszystkich gości.

Jak przebiega budowa domu szkieletowego pod klucz?

Decydując się na dom szkieletowy pod klucz klienci mają wiele pytań dotyczących samej budowy. Wśród najważniejszych informacji warto podkreślić, że sama budowa może rozpocząć się bez względu na porę roku – pogoda nie ma znaczenia.

Czym różni się stan surowy od deweloperskiego?

Wiele osób waha się czy wybrać opcję domu w stanie surowym czy też deweloperskim. Czym różnią się te dwa warianty? Stan deweloperski poszerzany jest o kilka dodatkowych opcji, którymi klient nie musi później się martwić. Stan deweloperski poszerzany jest o montaż płyt GK na ruszcie systemowym – metalowym. W pomieszczeniach „mokrych” (łazienka, kuchnia) montowane są podwójne warstwy płyty wilgocioodpornej. Ponadto stan deweloperski poszerzony jest o montaż ogrzewania podłogowego na parterze, gniazdek oraz wyłączników, montaż schodów strychowych.

Przekazanie domu szkieletowego pod klucz

Zakończenie budowy domu szkieletowego to nie ostatni etap inwestycji. Topowi producenci dbają o to, aby w ręce inwestora trafiła pełna dokumentacja budowlana wraz ze wszystkimi certyfikatami i atestami na użyte elementy. Dzięki nim możemy mieć pewność solidnie wykonanej pracy!

Czy dom szkieletowy pod klucz zapewni nam ciepło?

Tak – i jest to jedną z jego największych zalet. Zastosowanie naturalnego drewna oraz licznych materiałów izolacyjnych pozwoliło na stworzenie doskonale zatrzymującej ciepło bryły, która jednocześnie pozwala na swobodną cyrkulację powietrza. Zastosowanie innowacyjnych technologii związanych z ocieplaniem wpłynie także pozytywnie na stan naszego portfela – rachunki za ogrzewanie zmniejszą się diametralnie, a my będziemy mogli przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze na przyjemności.

Wybierz dom ekologiczny i żyj szczęśliwie

Budownictwo szkieletowe to doskonała alternatywa dla osób pragnących żyć bliżej natury, dla których środowisko naturalne to istotna wartość. To także opcja dla osób, które pragną wyzwolić się z ciasnoty miasta i jego wad. Poprzez budowę domu szkieletowego pod klucz możemy mieć pewność, że zapewniamy sobie i naszym bliskim najlepsze miejsce do życia.

#domy drewniane #domy drewniane całoroczne #domy kanadyjskie #domy szkieletowe

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie