Dom tańszy od mieszkania!

Dom tańszy od mieszkania!

Kupno własnego mieszkania, najlepiej blisko centrum dużego miasta, to marzenie wielu ludzi w wieku 30-40 lat. Wiąże się to zazwyczaj z pracą. Niestety, ceny takich mieszkań są naprawdę wysokie – w Krakowie metr kwadratowy nowego budownictwa kosztuje 7-8 tysięcy złotych. Nie lepiej jest w gminach ościennych – deweloperzy przekonują o doskonałym dojeździe do dużych miast, przez co ceny dalej są bardzo wysokie. Okazuje się, że zainteresowani mają alternatywę – są nią tanie domy drewniane. Czy warto w nie zainwestować?

Domy drewniane w konstrukcji szkieletowej

Jeszcze do niedawna byliśmy przekonani, że kupno ziemi i budowa domu będą znacznie kosztowniejsze niż kupno mieszkania, nawet w średniej wielkości mieście. Dzisiaj producenci domów drewnianych szkieletowych przekonują nas, że wcale tak nie musi być. Moda na lekkie domy drewniane przywędrowała do nas ze Skandynawii, gdzie zastosowanie drewna jest bardzo powszechne. W Polsce takie budownictwo sprawdza się idealnie, a dom drewniany może kosztować znacznie mniej niż mieszkanie! Jak to możliwe?

Jak tworzone są domy szkieletowe?

Domy drewniane tworzy się na konstrukcji szkieletowej z drewna, fundamenty są murowane. Ściany to gotowe elementy, które ocieplane są wybranymi strukturami. Postawienie takiego domu trwa kilka miesięcy: stan surowy zamknięty jest gotowy po 2 miesiącach, stan deweloperski – po ok. 8 miesiącach. Topowe firmy zaproponują nam również eleganckie wykończenie wnętrza. Co ważne: budowa domu drewnianego może rozpocząć się praktycznie w dowolnym momencie w roku – nie ma potrzeby oczekiwania na ładną pogodę.

Jakie są koszty wzniesienia domu z drewna?

Koszt samego domu zależy przed wszystkim od projektu i tego w jakim stanie budynek ma być oddany. Szacuje się, że cena domu drewnianego jest o ok. 35% niższa niż cena analogicznego domu murowanego.

#dom z drewna #domy skandynawskie #nowoczesne domy drewniane

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie