Dom w konstrukcji szkieletowej – kiedy zależy nam na czasie

Dom w konstrukcji szkieletowej – kiedy zależy nam na czasie

Wznoszenie własnego domu jest procesem długotrwałym – przy dobrych wiatrach możliwe będzie wprowadzenie się do niego po 1-2 latach od momentu rozpoczęcia budowy. Coraz częściej zależy nam jednak na czasie oraz na tym, aby jak najszybciej cieszyć się własnym domostwem. Alternatywą dla klasycznego budownictwa murowanego są domy z drewna. Jak buduje się je w Polsce? Czy ta technologia jest godna zaufania?

Dom drewniany w konstrukcji szkieletowej

Domy z drewna to w Polsce nie nowość – budowano je już 25 lat temu, jednak dopiero dzisiaj technologia dopracowana jest w najdrobniejszych szczegółach. Podstawą jest oczywiście wybranie odpowiednich bel drewnianych oraz firmy, która dom dla nas postawi. Wśród licznych propozycji warto wybrać firmę, która poza samym wybudowaniem domu zaproponuje nam także projekty – to spore ułatwienie, szczególnie kiedy szukamy prostej bryły z garażem.

To co zwraca uwagę podczas oglądania projektów to bez wątpienia przestronność wnętrz. Domy projektowane są w taki sposób, aby zapewniać jak największą ilość wolnej przestrzeni wewnątrz dla domowników. Dodatkowo wiele naturalnego światła wpadającego przez okna sprawia, że wnętrza są przyjemne w odbiorze, jasne, dobrze doświetlone.

Jak wygląda budowa domu?

Podstawą jest ustawienie wszelkich przyłączy oraz wylanie fundamentów, kolejno czas, w którym będą musiały one wyschnąć. Na gotowych fundamentach stawiany jest drewniany szkielet domu, uzupełniany kolejnymi elementami. Dom, w zależności od tego, w jakim stanie ma być oddany, budowany jest w czasie od 2 miesięcy (stan surowy zamknięty) do 8 miesięcy (stan deweloperski). Istotne jest także to, że topowe firmy mogą zaproponować nam kompleksowe wykończenie wnętrza wewnątrz, co znacząco może skrócić czas wszystkich robót.

#całoroczne domy drewniane #dom kanadyjski #dom szkieletowy #domy drewniane

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie