Dom w konstrukcji szkieletowej na każdą kieszeń

Dom w konstrukcji szkieletowej na każdą kieszeń

Wiele mówi się w ostatnich latach o boomie budowlanym – faktem jest, że Polacy na potęgę budują prywatne domy oraz kupują mieszkania z rynku pierwotnego, najczęściej od deweloperów. Ceny takich mieszkań są bardzo wysokie, jednak sami deweloperzy przekonują, że to inwestycja życia. Alternatywna budowa domu wcale nie jest łatwiejsza – w zdecydowanej większości przypadków niezbędny jest kredyt i jego późniejsze spłacanie. Czy można budować taniej? Oczywiście!

Dom z drewna – poznaj wszystkie jego zalety

W Polsce coraz więcej jest firm oferujących wybudowanie domu z drewna. Konstrukcje szkieletowe rozpowszechnione są przede wszystkim w Skandynawii i Kanadzie, głównie przez wzgląd na olbrzymią ilość drewna. W naszym kraju domy drewniane znane były już 15-20 lat temu, jednak dopiero dzisiaj możemy skorzystać z usług firm, które od A do Z zajmą się wybudowaniem dla nas takiej konstrukcji. Od czego zacząć?

Znajdź idealny projekt!

Z pewnością pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego projektu. Topowe firmy zapewnią nam ich szeroki wybór. Wśród najchętniej wybieranych domów wymienia się przede wszystkim domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza oraz domy piętrowe, najczęściej z dodatkowym garażem. Przeglądając projekty z pewnością zwrócimy uwagę na przestronność wnętrz oraz dużą ilość światła wewnątrz domów.

Jak wygląda sama budowa?

Budowa może rozpocząć się w dowolnym momencie w roku – wykorzystanie drewna sprawia, że nie ma potrzeby czekania na ładną pogodę. Czas trwania budowy domu w konstrukcji szkieletowej uzależniony jest od tego, czy ma być oddany w stanie surowym zamkniętym (do 2 miesięcy) czy w stanie deweloperskim (do 8 miesięcy). Wiele firm zaoferuje nam również wykończenie domu wewnątrz. Koszty wybudowania domu z drewna są o ok. 35% niższe niż w przypadku domów murowanych.

#dom drewniany #dom kanadyjski #dom szkieletowy #domy drewniane #domy z drewna

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie