Dom w rustykalnym stylu

Dom w rustykalnym stylu

We współczesnej architekturze można wyróżnić jakby dwa nurty. Jeden związany jest z budownictwem awangardowym, nawiązującym do myśli konstruktywistycznej, na wykorzystaniu szkła i metalu. Drugi nurt to powrót do form tradycyjnych, którym nadaje się często nowoczesny charakter. To architektura naśladująca style regionalne z całego świata. Obecnie bardzo popularne domy kanadyjskie i skandynawskie stanowią przykład takiej klasyki w nowej odsłonie. Budownictwo drugiego typu opiera się na drewnie i jego właściwościach technicznych, praktycznych oraz wizualnych.

Dom drewniany w rustykalnej oprawie ogrodu

Domy kanadyjskie czy skandynawskie idealnie nadają się do tworzenia aranżacji rustykalnych. Szczególnie wtedy, gdy eksponują drewno także jako element wykończeniowy. W ten sposób można odtwarzać piękno wiejskich domków położonych na skraju ogrodu, łąki czy lasu. Gdzieś daleko, za górami, za lasami. W ten właśnie sposób, poprzez stylizacje domowo-ogrodowe możemy kreować pożądane przez nas doświadczenia i doznania. Jak bliskość przyrody, wyciszenie, nastrój sielanki.

Pięknie ten urokliwy klimat podkreśli czarodziejski ogród, w którym dominować będą rodzime nasadzenia, swobodnie rozmieszczone. Rabatki przechodzące naturalnie w łąkę kwietną. Kamień naturalny budujący ścieżki, mury, otaczający motywy wodne. A do tego oczywiście najważniejszy element, który połączy ogród z domem, czyli drewno w każdej możliwej postaci: płotów, ogrodzeń wewnętrznych, mebli tarasowych.

W romantycznym stylu kanadyjskim

Styl rustykalny okazuje się ponadczasowy i ogólnoświatowy. Po prostu uniwersalny. Oczywiście w różnych miejscach czy krajach ma nieco inny charakter, ale ogólnie opiera się na tym, co rodzime, lokalne, naturalne. Na przykład romantyczny styl kanadyjski może inspirować do tworzenia rustykalnego domu w Polsce. Na pewno ułatwią to oryginalne projekty domów kanadyjskich, które staną się bazą rustykalnej wizji.

#dom kanadyjski #domy z drewna #nowoczesna architektura #trendy w budownictwie

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie