Dom z bali – poznaj system kanadyjski!

Dom z bali – poznaj system kanadyjski!

Domy drewniane podbijają serca Polaków: przede wszystkim wpływa na to ich cena, która okazuje się być znacznie niższa niż w przypadku domów murowanych. Domy drewniane to jednak coś więcej niż koszty – to przede wszystkim elegancja i powrót do życia blisko natury. Czy takie domy sprawdzą się w Polskich warunkach? Jak wygląda kwestia wybudowania takiego domu i jego wykończenia?

Dom drewniany z naszych marzeń!

Konstrukcje szkieletowe z drewna przywędrowały do nas z dwóch kierunków: Kanady oraz Skandynawii. Olbrzymia ilość budulca jakim jest drewno sprawia, że domy te są niezwykle popularne. W Polsce domy drewniane znane są od ponad 20 lat, jednak dopiero od niedawna w kraju znajdziemy firmy, które kompleksowo przygotują dla nas taki dom. Od czego zacząć budowę?

Znajdź idealny projekt

Podstawa jest oczywiście projekt – nie musimy zlecać go do wykonania architektom. Topowi producenci domów z drewna zaproponują nam szeroką paletę projektów domów drewnianych, zarówno piętrowych, jak i parterowych z możliwością zabudowania poddasza. Takie domy charakteryzuje przede wszystkim elegancka bryła oraz wiele naturalnego światła wpadającego przez liczne okna. W większość projektów wpisany jest garaż oraz podjazdy.

Jak budowane są domy z drewna?

Dom drewniany buduje się stopniowo, ale bardzo szybko. Początkowo wylewane są fundamenty, na których po wyschnięciu stawiany jest szkielet drewniany. Na szkielecie układa się ściany, a miejsce dachowe zabezpiecza membraną. Kolejno wypełniane są ściany wewnętrzne, uzupełniane są docieplenia. Kolejno instalowany jest dach, okna, drzwi wejściowe. Czas budowy takiego domy wynosi od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, w jakim stanie budowla ma być oddana (stan surowy zamknięty, stan deweloperski). Dodatkowo topowi producenci mogą również wykończyć nasz dom wewnątrz, np. poprzez malowanie czy instalację paneli.

#budowa domu #budownictwo lekkie #całoroczne domy drewniane #dom drewniany #domy szkieletowe

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie