Dom z drewna – mieszkaj nowocześnie, tanio, wygodnie

Dom z drewna – mieszkaj nowocześnie, tanio, wygodnie

Kto z nas nie marzy o swoim własnym domu położonym w zacisznej, zalesionej okolicy? Jeszcze do niedawna przekucie idealistycznej wizji w rzeczywistość dla znacznej większości było niemożliwe. Przed budową własnego domu powstrzymywała nas obawa o zbyt wysokie koszty realizacji inwestycji, a później utrzymania domu. Dzisiaj, dzięki nowoczesnym technikom rewolucjonizującym rynek budowlany, sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Domy z drewna dla każdego

Postawienie swoich własnych czterech ścian nie musi już oznaczać wiązania się z bankiem niebotycznym kredytem. Polacy coraz chętniej rezygnują z tradycyjnych, kosztownych domów wznoszonych z cegieł na rzecz budynków drewnianych. Budownictwo szkieletowe wkroczyło na nasz rynek już w latach 90., ale prawdziwy rozkwit przeżywa dzisiaj. Rozwój nowoczesnej technologii, dostęp do wysokiej jakości materiałów i moda na ekologiczny tryb życia spowodowały zwiększenie zainteresowania domami szkieletowymi i wzrostem popularności firm zajmujących się projektowaniem i budową innowacyjnych domów.

Podstawowym czynnikiem przyciągającym uwagę inwestorów do domów szkieletowych jest ich cena. Zaskakujący jest fakt, że inwestycja w dom kanadyjski jest kilkukrotnie niższa niż koszty, jakie trzeba ponieść, podejmując się budowy standardowego, murowanego budynku. Naszego portfela nie nadweręży również utrzymanie domu –  zapewnienie optymalnej temperatury we wnętrzu nie wymaga dużych nakładów energii, przez co comiesięczne rachunki za ogrzewanie są zaskakująco niskie. Ponadto, prace budowlane mogą ruszyć w dowolnym momencie w roku i nie trwają dłużej niż 2-4 miesięcy.

Nie tylko domy z bali…

Domy z drewna zaprojektowane przez architektów idących z duchem czasu zachwycają swoim designem. W katalogach czołowych marek znajdziemy nie tylko domki z drewnianą elewacją, ale również geometryczne, minimalistyczne bryły, które niczym nie różnią się od najnowocześniejszych, niezwykle drogich domów murowanych.

#domy drewniane #domy szkieletowe #nowoczesne domy

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie