Domy drewniane całoroczne – alternatywa dla domów murowanych

Domy drewniane całoroczne – alternatywa dla domów murowanych

W Polsce coraz chętniej i przychylniej spoglądamy w stronę innowacji docierających do nas z całego świata – dotyczy to praktycznie każdej dziedziny życia. Jedną z takich innowacji są domy drewniane całoroczne – budynki eleganckie, zapewniające wysoką ochronę termiczną oraz znacznie tańsze niż klasyczne domu murowane. Co warto o nich wiedzieć?

Moda na domki drewniane!

Domy drewniane pojawiły się w Polsce w latach 90. Jednak dopiero teraz możemy mówić o prawdziwym boomie na ten rodzaj budownictwa. Dawniej tworzone one były bez konkretnego pomysłu, a wykonawcy nie znali dokładnie techniki ich tworzenia. Efektem domy tworzone wtedy były pełne niedociągnięć, wymagał naprawy. Obecnie w Polsce działa kilka firm, które zajmują się właśnie projektowaniem i budowaniem tego rodzaju domów.
Współcześnie domki tego typu kojarzone są przede wszystkim ze Skandynawią – i to prawidłowe skojarzenie. Ten rodzaj konstrukcji pochodzi właśnie ze Skandynawii i Kanady, gdzie duża ilość drewna pozwala na wykorzystanie tego materiału jako budulca. Drewno musi być jednak odpowiednio zabezpieczone, cięte, wysuszone.

Domy drewniane całoroczne – koszty budowy, czas trwania budowy

Budowa domu drewnianego całorocznego to olbrzymie odciążenie dla naszego portfela. Osoby przygotowujące się do budowy domu murowanego zazwyczaj zaciągają olbrzymie kredyty, których spłata zaplanowana jest na trzydzieści lat do przodu. Taki kredyt wiąże się jednak ze spłatą praktycznie podwojonego zobowiązania pierwotnego! Warto przemyśleć inwestycję w dom drewniany całoroczny – ten rodzaj konstrukcji jest o 30% tańszy od klasycznych domów murowanych. Taka oszczędność z pewnością zrobi różnicę!
To jednak nie wszystko, jeśli chodzi o zalety takiego domu – oszczędności poczynimy również w przyszłości, a wszystko za sprawą wysokiej termoizolacji.
Pamiętajmy także o możliwości rozbudowy domu drewnianego w przyszłości!

#domy drewniane #domy kanadyjskie #domy szkieletowe #domy z drewna

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie