Domy drewniane – dobra inwestycja na przyszłość

Domy drewniane – dobra inwestycja na przyszłość

Własny dom to bez wątpienia inwestycja naszego życia – zazwyczaj decyzje o jego wybudowaniu podejmujemy po długich przemyśleniach. Dzisiaj wybudowane takiego domu jest znacznie łatwiejsze niż jeszcze 10-15 lat temu. Możliwe jest to także w znacznie mniejszych pieniądzach. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą domów drewnianych. Czy warto zainwestować w taki dom?

Domy drewniane – trwałość z północy

Domy z drewna nie są niczym nowym w polskiej przestrzeni architektonicznej – budowano je już w XX wieku, jednak dopiero teraz dopracowano technologię ich stawiania, a dodatkowo powstało wiele firm pozwalających na stworzenie takiego domu w całości, bez łączenia podwykonawców. To spore ułatwienie, szczególnie dla osób chcących szybko postawić dom i w nim zamieszkać.

Domy w konstrukcji szkieletowej przywędrowały do nas ze Skandynawii – tam ten sposób budownictwa jest bardzo popularny, co wynika przede wszystkim z wysokiej dostępności drewna. Budowa takiego domu w Polsce wydaje się być świetnym rozwiązaniem przez wzgląd na nasz klimat. Dom tego typu pozwoli na cieszenie się przyjemnym chłodem latem oraz ciepłem zatrzymanym wewnątrz w trakcie zimy.

Pora roku nie ma znaczenia

Dom szkieletowy budowany jest bez względu na porę roku – nie ma potrzeby, aby wokół panowała słoneczna aura. Wszystko to jest zasługą drewna jako głównego materiału budulcowego oraz faktu, że jedynym elementem wymagającym schnięcia są fundamenty. Projekty domów drewnianych znajdziemy w firmach specjalizujących się w budowie tego typu budynków. Wśród nich największym zainteresowaniem cieszą się domy piętrowe oraz parterowe z możliwością zabudowania poddasza.

Dlaczego warto wybudować dom z drewna?

Domy drewniane są zdecydowanie tańsze od ich murowanych odpowiedników. Szacuje się, że równica w cenie może wynosić nawet 35%! Dodatkową zaletą jest także to, że dom budowany jest w bardzo krótkim czasie, zazwyczaj zajmuje to os 2 do 8 miesięcy.

#całoroczne domy drewniane #dom kanadyjski #dom szkieletowy #domy drewniane

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie