Domy drewniane – mieszkaj bliżej natury!

Domy drewniane – mieszkaj bliżej natury!

W poszukiwaniu idealnego miejsca dla siebie często przeglądamy nie tylko oferty mieszkań poza ścisłym centrum miasta, ale również domów jednorodzinnych gdzieś na obrzeżach. Ceny mogą być jednak zaskakująco wysokie, szczególnie jeśli korzystamy z oferty deweloperów. Dzisiaj możemy jednak wybudować dom znacznie tanie – jest to możliwe dzięki zastosowaniu konstrukcji szkieletowej, która przywędrowała do nas ze Skandynawii.

Domy szkieletowe – tanie i szybkie w budowie

O domach drewnianych w konstrukcji szkieletowej zrobiło się głośno kilka lat temu – wtedy jednak niewiele było firm, które mogły zaproponować nam wybudowanie takiego domu i wykonawcy musieliśmy szukać za granicą. Dzisiaj sytuacja jest inna – w Polsce działa kilkadziesiąt firm budowlanych, które szybko i sprawne postawią dla nas piękny dom. Jak to możliwe?

Wszystko zaczyna się od odpowiedniego projektu. Projektów nie musimy szukać u zewnętrznych architektów – interesujące propozycje domów zaproponują nam sami wykonawcy. Wśród licznych propozycji znajdziemy domy piętrowe oraz parterowe z możliwością zabudowania poddasza. Cechą charakterystyczną domów drewnianych jest duża ilość naturalnego światła wpadającego do wnętrza oraz ustawność – projektanci zadbali o komfort przyszłych mieszkańców.

Jak wygląda budowa domu z drewna?

Jedną z największych zalet budowy domu z drewna jest fakt, że nie ma konieczności czekania na ładną pogodę – budowa domu może rozpocząć się w dowolnym momencie w roku. Jedynym elementem wymagającym schnięcia są jego fundamenty. Sama budowa będzie trwała od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego w jakim stanie dom ma być oddany – surowym zamkniętym czy deweloperskim. Jakie są koszty? Okazuje się, że budowa domu z drewna jest o ok. 35% tańsza niż w przypadku domów murowanych!

#budownictwo lekkie #całoroczne domy drewniane #dom kanadyjski #dom szkieletowy #domy drewniane

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie