Domy kanadyjskie – czy to dobra inwestycja?

Domy kanadyjskie – czy to dobra inwestycja?

W Polsce wiele mówi się obecnie o konieczności budowania domów tańszych, bardziej dostępnych. Odpowiedzią na te oczekiwania okazują się być domy kanadyjskie, tworzone w technologii szkieletowej. Czy ten rodzaj domu spełni nasze oczekiwania? Co warto o nim wiedzieć?

Domy w konstrukcji szkieletowej to jeden z gorętszych tematów poruszanych przez deweloperów oraz osoby zainteresowane budową własnego domu. Na temat tego rodzaju budowli narosło wiele mitów – że są one zbyt lekkie, nietrwałe, szybko się wychładzają. Oczywiście każdy z tych zarzutów ma swoje uzasadnienie. Okazuje się jednak, że powstały one na wskutek prac niedoświadczonych wykonawców. Budowa domu kanadyjskiego wymaga bowiem dokładnego projektu oraz doświadczonych ekip budowlanych. Co jeszcze warto wiedzieć o tego typu domach?

Domy kanadyjskie – niższa cena, wysoka izolacja termiczna, ciekawy wygląd!

Do najczęściej wymienianych zalet domów w typie kanadyjskim zalicza się jego cena. Szacuje się, że projekt i wybudowanie domu w konstrukcji szkieletowej jest o 30-40% tańsze niż w przypadku domu murowanego. To olbrzymia oszczędność, szczególnie dla osób, które muszą pod budowę zaciągnąć kredyt.

Kolejnym ważnym aspektem jest fakt, że dom taki można wybudować w naprawdę krótkim czasie – nawet od 2 do 4 miesięcy. Oczywiście czas zależy przede wszystkim od tego, w jakim stanie ma on być oddany w ręce właścicieli. Nie ma także znaczenia, w jakim miesiącu w roku rozpoczniemy budowę. Ze względu na wyłącznie murowane fundamenty nie ma potrzeby martwienia się elementami mokrymi – gdyż ich nie ma, lub występują w bardzo okrojonej wersji.

Domy kanadyjskie – wyzwania stojące przez zainteresowanymi

Oczywiście istnieją również problemy – w Polsce niewielu jest doświadczonych wykonawców, potrafiących stworzyć prawidłową konstrukcję domu kanadyjskiego. Innym problemem jest olbrzymie przywiązanie do tradycyjnych domów murowanych, przez co nowe technologie przyjmowane są bardzo opornie.

#domy drewniane #domy kanadyjskie #domy szkieletowe #domy z drewna

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie