Domy prefabrykowane – coraz częściej spotykane w Polsce!

Domy prefabrykowane – coraz częściej spotykane w Polsce!

Budowa murowanego domu jest olbrzymim przedsięwzięciem, wymagającym zarówno czasu, jak i sporej ilości pieniędzy. Coraz więcej Polaków szuka alternatywy i interesuje się takimi rozwiązaniami jak domy prefabrykowane czy domy w konstrukcji szkieletowej. Co warto o nich wiedzieć? Czy faktycznie budowle te sprawdzą się w naszych warunkach?

Domy prefabrykowane – konstrukcja gotowa do złożenia!

Domy prefabrykowane to konstrukcje tworzone z gotowych, przygotowanych wcześniej prefabrykatów. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest znacznie szybsze stworzenie bryły domu, a samo łączenie kilkunastu czy kilkudziesięciu elementów zajmuje znacznie mniej czasu niż wznoszenie tradycyjnych, murowanych ścian. Stworzenie domu modułowego trwa do kilku miesięcy – z pewnością taki czas przekona wielu niezdecydowanych. Jeszcze do niedawna ten typ budownictwa dominował w budownictwie komercyjnym – domy to ciekawa nowość!

Domy w konstrukcji szkieletowej – moda ze Skandynawii

Moda na domy w konstrukcji szkieletowej zapanowała w Polsce kilka lat temu, jednak warto wiedzieć, że ten typ budownictwa znany był już w latach 90. Wtedy jednak niewiele osób miało wiedzę na temat metod budowlanych oraz technologii związanych z tymi domami. Obecnie na polskim rynku znajdziemy kilka topowych firm, które zaoferują nam wzniesienie takiego domu szybko, skutecznie i jednocześnie: nie rujnując naszego portfela.
Domy w konstrukcji szkieletowej buduje się znacznie szybciej niż domy murowane – wystarczą 2-4 miesiące, aby stworzyć dom w stanie surowym czy pod klucz.

Budowa domu szkieletowego zaskoczy nas również pod względem ceny – ten rodzaj inwestycji będzie o ok. 30% tańszy niż klasyczny, murowany dom. Taka oszczędność z pewnością zachęci wiele osób do zastanowienia się nad skandynawską technologią. Warto również wspomnieć o wysokiej termoizolacji budynku – dzięki innowacyjnym projektom dom utrzymuje ciepło wewnątrz, co znacząco przekłada się na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie.

#domy drewniane #domy kanadyjskie #domy szkieletowe #domy z drewna

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie