Domy szkieletowe bez tajemnic

Domy szkieletowe bez tajemnic

Domy kanadyjskie szturmem opanowały polski rynek w latach 90. Niska cena drewna i rewolucyjność metody sprawiły, że większość Polaków zapragnęła wymienić mieszkanie w bloku na własny dom. Niestety, przez nieprzygotowanie firm budowlanych oraz brak produktów spełniających rygorystyczne normy, budownictwo szkieletowe obrosło złą sławą. Jak sytuacja wygląda dzisiaj?

Polski rynek budowlany w rozkwicie

Na polskim rynku budowlanym nie brakuje firm, które specjalizują się w wąskiej dziedzinie – budowie domów w technologii szkieletowej. Własne tartaki dostarczające wysokogatunkowe, czterostronnie ostrugane i wysuszone komorowo drewno, znajomość tajników i specyfiki metod wznoszenia domów szkieletowych, autorskie projekty tworzone przez doświadczonych architektów i dostęp do nowoczesnych materiałów sprawiły, że domy drewniane w niczym nie ustępują tradycyjnym, murowanym budynkom, a w wielu kwestiach cechują się lepszymi parametrami.

Szybko, tanio, bezproblemowo

Do największych zalet tak zwanego budownictwa lekkiego zaliczyć można niską cenę. Aby zamieszkać w wymarzonym gniazdku, nie trzeba wiązać się umową kredytową na całe życie ani latami czekać, aż wymarzony dom wreszcie stanie na działce. Inwestycja we własny, całoroczny dom będący ostoją i gwarancją bezpieczeństwa jest porównywalna z kupnem niewielkiego mieszkania w dobrej lokalizacji. Domy kanadyjskie powstają błyskawicznie – już po 3-4 miesiącach możemy otrzymać klucze do domu w stanie zamkniętym surowym lub deweloperskim. Ponadto, specjalne wykończenie i nieprzypadkowo zastosowane materiały sprawiają, że domy kanadyjskie generują zaskakująco niskie koszty związane z zapotrzebowaniem energetycznym. Co więcej, projekty takich budynków zakładają możliwość rozbudowy i zmian, zarówno w momencie budowy, jak i wiele lat po zamknięciu wszelkich prac.

 

#całoroczne domy drewniane #dom drewniany #dom kanadyjski #dom norweski #dom szkieletowy

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie