Domy szkieletowe – najciekawsze projekty

Domy szkieletowe – najciekawsze projekty

Domy wznoszone w technologii szkieletowej szturmem opanowały polski rynek. Z roku na rok możemy obserwować, jak puste działki zapełniają się budynkami o ciekawej bryle i designerskim wyglądzie. Mało kto zdaje sobie sprawę, że znaczna część odważnych propozycji młodych architektów powstała właśnie z drewna! Oto kilka niebanalnych pozycji z katalogu marki Mawit, firmy wyspecjalizowanej w budowie całorocznych domów drewnianych. Jesteśmy pewni, że obok tych domów nikt nie przejdzie obojętnie!

Projekt ZX35

Parterowy dom o ponad stumetrowej powierzchni użytkowej został zaprojektowany z myślą o inwestorach, którzy pragną stworzyć dla siebie nowoczesną i praktyczną scenerię dla codziennego życia. Salon został wzbogacony o panoramiczne okna. Duża ilość światła buduje we wnętrzu przyjemną atmosferę oraz sprawia, że granice między wnętrzem, a zewnętrzną częścią posesji zacierają się. Drewniane okładziny na elewacji ciekawie przełamują chłód modernistycznej bryły, dodając całości naturalnego charakteru.

Projekt ZX51

Kolejna propozycja to prawdziwa gratka dla miłośników designu. Piętrowa konstrukcja o minimalistycznej, energooszczędnej bryle urzeczywistnia w sobie wszystkie idee nowoczesnej architektury – prostotę, wysmakowaną estetykę i maksymalną użyteczność. Dużo pomieszczeń i wygodny układ znacząco podnoszą komfort użytkowania domu.

Projekt ZX63

Otwarta kuchnia z widokiem na ogród, salon z wyjściem na duży taras i kominek usytuowany w centrum domu czynią z projektu ZX63 propozycję absolutnie wyjątkową. Jeśli do ustawnego wnętrza dodamy jeszcze piękną elewację z łączonych materiałów otrzymamy dom idealny, trafnie odpowiadający wymaganiom współczesnego rynku mieszkaniowego.

#design #domy drewniane całoroczne #domy szkieletowe #nowoczesna architektura #nowoczesne domy

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie