Domy szkieletowe – obalamy mity

Domy szkieletowe  – obalamy mity

Chociaż budynki szkieletowe stają się w Polsce coraz bardziej popularne, to znaczna część inwestorów nie jest do końca przekonana do nowoczesnych metod budownictwa lekkiego. Szukając informacji o domach norweskich czy kanadyjskich w Internecie, trudno o wiarygodne informacje. Komentarze na forach i nieprofesjonalne artykuły pisane przez osoby spoza branży często powielają mity, którymi obrosły drewniane domy całoroczne. Jak jest naprawdę?

Mit 1 – domy drewniane to domy letniskowe

Domy wykonane w technologii szkieletowej w niczym nie ustępują domom drewnianym. Przystosowane są do całorocznego użytkowania, niezależnie od pogody. Co więcej, domy kanadyjskie i domy drewniane możemy budować o każdej porze roku, a prace nie trwają dłużej niż 3-4 miesiący.

Mit 2 – w domach drewnianych jest zimno

Dobre materiały i przemyślana konstrukcja domów kanadyjskich gwarantują bardzo wysoką izolację cieplną. Ponadto, tego typu domy charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami (współczynnik U osiąga wartość poniżej 0,3 W/m2K), dzięki czemu domy kanadyjskie zyskały miano ekologicznych i energooszczędnych budynków.

Mit 3 – polskie firmy nie potrafią budować domów z drewna

W latach 90., kiedy domy prefabrykowane dopiero wchodziły na polski rynek, wiele inwestorów nie było zadowolonych ze współpracy z wykonawcą, a jakość usług często pozostawiała wiele do życzenia. Dzisiaj ten problem został całkowicie wyeliminowany. Na naszym rodzimym rynku działają firmy specjalizujące się w stawianiu domów drewnianych. Znajomość tajników lekkiego budownictwa, dostęp do najlepszych materiałów, własne tartaki i autorskie projekty tworzone przed doświadczonych architektów dają gwarancję pełnej satysfakcji z własnego, przytulnego gniazdka.

 

 

#całoroczne domy drewniane #dom drewniany #dom kanadyjski #dom norweski #dom szkieletowy

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie