Domy z drewna – czy to dobra inwestycja na przyszłość?

Domy z drewna – czy to dobra inwestycja na przyszłość?

O domach z drewna w konstrukcji szkieletowej zrobiło się głośno kilka lat temu, kiedy coraz więcej osób zaczęło zdawać sobie sprawę z rosnących kosztów budowy domu murowanego. Domy w konstrukcji szkieletowej okazały się być interesującą alternatywą, szczególnie pod względem finansowym. Niskie koszty budowy to jednak nie wszystko, co mogą zaoferować nam producenci takich domów. Co warto o nich wiedzieć? Czy to faktycznie dobra inwestycja w przyszłość?

Dom z drewna w dobrej cenie – nie nadwerężaj swojego portfela niepotrzebnie!

Domy z drewna buduje się szybko i tanio – tak najczęściej brzmią reklamy budownictwa w technologii szkieletowej. Warto jednak wiedzieć nieco więcej: ten rodzaj konstrukcji przywędrował do nas ze Skandynawii i Kanady, gdzie dostępność drewna jest olbrzymia. Większość zainteresowanych sądzi, że domy kanadyjskie to nowa moda – musicie wiedzieć jednak, że takie domy pojawiały się w Polsce już na początku lat 90. XX wieku. Dzisiaj w Polsce znajdziemy wiele firm oferujących zarówno projekty domów szkieletowych, jak i samą ich budowę. W przypadku projektów królują przede wszystkim domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, jak również domy piętrowe. Co ważne: taki dom można w przyszłości rozbudować!

Zaletą wyboru domu drewnianego jest z pewnością fakt, że jego budowa może rozpocząć się praktycznie w dowolnym momencie roku – nie jest wymagana idealna, słoneczna pogoda. Jedynym elementem, który wymaga schnięcia takiej konstrukcji, są jego fundamenty.

Dlaczego warto zainteresować się domami drewnianymi?

Najważniejszy jest koszt ich budowy – szacuje się, że taki dom kosztuje o ok. 35% mniej niż klasyczny dom murowany. Takie oszczędności robią sporą różnicę, szczególnie podczas zaciągania kredytu. Ważna kwestia to także sam czas budowy. Producenci zapewniają, że domy w stanie surowym zamkniętym będą gotowe po ok. 2-4 miesiącach, a domy w stanie deweloperskim po ok. 9 miesiącach.

#budownictwo lekkie #całoroczne domy drewniane #dom drewniany #dom szkieletowy #domy drewniane

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie