Domy z drewna w technologii szkieletowej – co warto o nich wiedzieć?

Domy z drewna w technologii szkieletowej – co warto o nich wiedzieć?

Marzysz o domu, ale boisz się olbrzymich kosztów? Chciałbyś mieszkać wygodnie, ale i zgodnie z naturą? Domy z drewna w technologii szkieletowej okażą się strzałem w dziesiątkę! Co warto o nich wiedzieć?

Moda na domy drewniane tworzone na konstrukcji szkieletowej przywędrowała do nas ze Skandynawii, jednak warto wiedzieć, że ten sam rodzaj budynków bardzo często spotkamy na kanadyjskiej prowincji. Są one nie tylko odporne na zmienne warunki atmosferyczne, ale również pozwalają na zachowanie optymalnej temperatury wewnątrz. Wszystko za sprawą konkretnych materiałów budowlanych i danej technologii.

Domy z drewna w technologii szkieletowej – dlaczego warto?

Wiele osób zastanawia się nad zaletami domów drewnianych całorocznych – okazuje się, że nie tylko ich izolacja cieplna jest warta uwagi! Przede wszystkim najważniejsza jest cena budowy takiego domu. Klasyczny dom murowany wymaga od przeciętnego Polaka zaciągnięcia olbrzymiego kredytu. Wraz z kupnem ziemi są to astronomiczne kwoty, sięgające nawet pół miliona złotych. W przypadku domów drewnianych ceny te są znacznie niższe – szacuje się, że budowa domu drewnianego jest o 30-40% tańsza! To olbrzymia oszczędność dla przyszłego właściciela.

Budowa domu drewnianego jest również sporą oszczędnością naszego czasu – domy takie budowane są w przeciągu 2-4 miesięcy, w zależności od tego, czy zależy nam na stanie surowym, czy też może pod klucz.

Warto zwrócić uwagę również na inny fakt – domy tego typu możemy dowolnie rozbudowywać. Daje to spore możliwości w przyszłości!

Przyszłość domów drewnianych w Polsce

Czy w Polsce domy drewniane staną się tak samo popularne, jak murowane? Projektanci mówią, że tak. Wynika to nie tylko z ich interesującej konstrukcji, ale przede wszystkim znacznie niższej ceny oraz możliwości przebudowy takiego domu. To kuszące możliwości dla potencjalnych inwestorów!

#domy drewniane #domy kanadyjskie #domy szkieletowe #domy z drewna

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie