Drewniane budownictwo rewolucjonizuje rynek

Drewniane budownictwo rewolucjonizuje rynek

Jeszcze jakiś czas temu budowa swojego własnego domu była życiową inwestycją, na którą decydowali się tylko nieliczni. Młodzi ludzie rezygnowali z realizacji marzenia o posiadaniu domu w zacisznej okolicy z obawy o olbrzymie koszty realizacji projektu. Dzisiaj, dzięki rozwojowi technologii używanej w budownictwie, coraz większa rzesza osób zamienia mieszkanie w bloku na swoje własne cztery ściany z ogrodem i tarasem. Z czego wynika ten trend?

Drewniane domy dla nowoczesnych inwestorów

budynki szkieletowe składają się przede wszystkim z prefabrykatów wykonanych ze specjalnie przygotowanego, czterostronnie struganego i suszonego komorowo drewna. Między poszczególnymi częściami tworzącymi konstrukcję znajdują się inne materiały, między innymi płyty OSB, folia wiatroizolacyjną i wełna mineralna. Domy szkieletowe osadzone są na solidnym, murowanym fundamencie. Dzięki nowoczesnej konstrukcji i odpowiednim materiałom domy drewniane zapewniają optymalny komfort przez cały rok.

Tanie budowanie

Z roku na rok entuzjastów budownictwa szkieletowego przybywa. I nic w tym dziwnego: tego typu konstrukcje są ekologiczne, energooszczędne, tanie w budowie i eksploatacji. Co więcej, budowa domów zaprojektowanych w technologii szkieletowej może rozpocząć się w dowolnym momencie w roku oraz nie trwa dłużej niż 4 miesiące. Wzrost zainteresowania innowacyjnym budownictwem przekłada się na ofertę usług i projektów dostępnych na rynku. W Polsce działa coraz więcej firm budowlanych specjalizujących się w konstruowaniu i budowie projektów domów szkieletowych.

Domy szkieletowe zaskakują swoją różnorodnością. Wśród dostępnych wariantów nie brakuje zarówno klasycznych domków z bali, jak i nowoczesnych brył z przeszkleniami.

#dom z prefabrykatów #domy drewniane całoroczne #domy szkieletowe

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie