Drewniany dom – 4 powody, dla których warto w niego zainwestować

Drewniany dom – 4 powody, dla których warto w niego zainwestować

Budownictwo lekkie szturmem opanowało polski rynek. Co sprawiło, że domy z drewna cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród inwestorów? Sprawdź, dlaczego warto przyjrzeć się bliżej nowoczesnym domom kanadyjskim!

Oszczędność pieniędzy

Budowa domu murowanego jest ogromną inwestycją, której rozmach może przerażać. Decydując się na budynek wznoszony nie z cegieł, a z drewnianych prefabrykatów, możesz znacznie zredukować ilość ponoszonych kosztów (nawet kilkukrotnie).

Co ważne,  domy drewniane generują niskie koszty nie tylko na etapie budowy, ale również eksploatacji. Dzięki nowoczesnej konstrukcji i stosowaniu wysokiej jakości materiałów ogrzewanie domów drewnianych nie wymaga dużych nakładów energii, co przekłada się na wysokość comiesięcznych rachunków.

Oszczędność czasu

Budowa tradycyjnego domu może ciągnąć się latami. W przypadku budowy konstrukcji z drewnianych prefabrykatów czas realizacji projektu skraca się do 3-4 miesięcy. Co więcej, nie musisz czekać z rozpoczęciem prac do wiosny. Ze względu na brak tak zwanych „robót mokrych” pora roku nie ma wpływu na pracę ekipy budowlanej.

Multum możliwości

Marzysz o tym, aby zamieszkać w designerskiej, efektownie przeszklonej bryle? A może poszukujesz projektu klasycznego domu dla wielopokoleniowej rodziny?  W katalogach czołowych marek wyspecjalizowanych w budownictwie lekkim znajdziesz ogrom różnorodnych projektów. Co ciekawe, domy z drewna na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od swoich murowanych konkurentów.

Dom z widokiem na przyszłość

Powiększenie się rodziny albo chęć przerobienia wnętrza nie stanowią żadnego problemu dla osób mieszkających w drewnianych domach. Budynki są konstruowane w taki sposób, aby można było je dowolnie powiększać i modyfikować dopasowując przestrzeń do zmieniających się na przestrzeni lat potrzeb.

#domy szkieletowe #domy z drewna #nowoczesne domy drewniane #nowoczesny dom

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie