Drewniany dom budowany z dbałością o detale

Drewniany dom budowany z dbałością o detale

Drewniane domy kojarzone są przede wszystkim z daleką Skandynawią czy Kanadą. Takie budowle doskonale wpisują się w trend ekologicznego mieszkania oraz spełniają zasady pasywności. Domy drewniane coraz częściej pojawiają się w polskiej architekturze. Zainteresowanie tego rodzaju budowlami wynika przede wszystkim z faktu, że domy takie buduje się znacznie szybciej niż domy murowane, a ich cena jest znacznie niższa.

Jak rozpocząć budowę domu z drewna?

Pierwszym krokiem będzie znalezienie odpowiedniego producenta domów z drewna, który nie tylko zaproponuje nam interesujący projekt, ale i zajmie się jego realizacją. Szukając dobrego producenta zwracajmy uwagę na dotychczasowe realizacje oraz na opinie klientów. Istotne jest zapoznanie się z technologiami ocieplania domu. Jaki projekt domu wybrać? Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. W ofercie topowych producentów znajdziemy domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, jak również domy piętrowe. Większość projektów posiada również garaże lub tez podjazdy.

To co z pewnością zwróci naszą uwagę to fakt, że wewnątrz domów znajduje się wiele naturalnego światła i miejsca. Projektanci zadbali o to, aby w takich domach każdy mieszkaniec czuł się komfortowo.

Jak budowane są domy drewniane?

Po wybraniu projektu konieczne jest przygotowanie gruntu oraz wylanie fundamentów – jest to jedyny element w domy drewnianym, który wymaga schnięcia. Sama budowa może rozpocząć się praktycznie w dowolnym momencie w roku – nie ma potrzeby czekania na ładną pogodę. Sama budowa może trwać od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, czy dom ma być oddany w stanie surowym zamkniętym czy w stanie deweloperskim. Dodatkowo topowe firmy mogą także zaoferować nam profesjonalne wykończenie wnętrz.

#aranżacja domu drewnianego #budowa domu #dom drewniany #dom kanadyjski

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie