Drewniany dom w nowoczesnym wydaniu

Drewniany dom w nowoczesnym wydaniu

Branża budowlana przeżywa prawdziwe oblężenie – od wielu lat Polacy realizują marzenia o własnym domu. Dzisiaj wystarczy niewielka działa, prosty projekt i kapitał, aby móc wznieść własny dom. Alternatywą jest kupienie domu wybudowanego przez dewelopera, tu ceny mogą dochodzić nawet do pół miliona złotych. To olbrzymie kwoty. Czy możliwe jest wybudowanie domu mniejszym nakładem finansowym?

Dom drewniany szkieletowy – co warto o nim wiedzieć?

Kilka lat temu w Polsce zaczęły pojawiać się domy szkieletowe. Początkowo niewiele było wiadomo o tym typie budownictwa. Dopiero z czasem kolejne firmy zaczęły oferować nam wznoszenie takich domów. Konstrukcje drewniane na szkieletach przywędrowały do nas ze Skandynawii, gdzie taki rodzaj budownictwa jest doskonale znany od lat. W Polsce okazuje się być interesującą alternatywą, szczególnie dla osób szukających tańszych metod na budowanie domu.

W poszukiwaniu idealnego projektu

Skąd wziąć projekt domu drewnianego? Projekty domów zaoferują nam firmy budowlane. Wśród licznych projektów znajdziemy domy parterowe, domy piętrowe, domy z garażami. Wiele z nich posiada piękne tarasy widokowe, które pozwolą na cieszenie się piękną przyrodą w czasie pogodnych dni. Każdy projekt zakłada wiele naturalnego światła wewnątrz budowli. W takim domu mieszka się po prostu lepiej.

Jak wznoszone są domy drewniane szkieletowe?

Jak wygląda proces wznoszenia domu z drewna? Przede wszystkim: pora roku nie ma znaczenia. Zastosowanie drewna sprawia, że nie musimy przejmować się złymi warunkami atmosferycznymi. Jedynym elementem wymagającym schnięcia są fundamenty. Dom budowany jest w okresie od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego w jakim stanie ma być oddany. Szacuje się, że koszt budowy domu z drewna jest o ok. 35% niższy niż dom murowany.

#budownictwo lekkie #dom kanadyjski #domy drewniane #domy szkieletowe

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie