Drewniany dom – zrealizuj swoje marzenie o życiu za miastem

Drewniany dom – zrealizuj swoje marzenie o życiu za miastem

Domy z drewna kojarzą nam się przede wszystkim z sielankową scenerią wsi i życiem z dala od miejskiego zgiełku. Takie domy faktycznie mogą przenieść nas myślami na wieś! Na szczęście dzisiaj nie musimy mieszkać z dala od miasta, aby cieszyć się bliskością natury. Wystarczy skorzystać z możliwości wybudowania domu drewnianego w konstrukcji szkieletowej. Co powinniśmy wiedzieć o takich budynkach?

Dom wybudowany w krócej niż rok!

Domy w konstrukcji szkieletowej znane są przede wszystkim z tego, że ich budowa trwa bardzo krótko. Dokładny czas uzależniony jest od tego, czy budynek ma zostać oddany w stanie surowym zamkniętym czy w stanie deweloperskim. Szacuje się, że czas ten waha się od 2 do 8 miesięcy. Oczywiście do tego musimy również doliczyć wszelkie pozwolenia na budowę i wylewanie fundamentów.

Szybkość budowy domu drewnianego wynika przede wszystkim z faktu, że stosowana jest w nim konstrukcja drewniana, a jedynym elementem murowanym wymagających schnięcia są fundamenty. Zastosowanie drewna pozwala także na rozpoczęcie budowy praktycznie o każdej porze roku – nie mają znaczenia warunki pogodowe.

Jaki projekt domu z drewna wybrać?

Skąd wziąć projekt domu? Znajdziemy je w topowych firmach zajmujących się budową domów. Wśród licznych propozycji znajdziemy przede wszystkim domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza oraz domy piętrowe. Istnieje możliwość rozbudowania takiego domu po kilku latach. To co zwraca uwagę to z pewnością fakt, że wewnątrz takiego domu znajdziemy wiele światła i przestrzeni.

Ile to kosztuje?

Jakie są koszty wybudowania domu drewnianego? Szacuje się, że dom w konstrukcji szkieletowej będzie tańszy o ok. 35% od domu o podobnej kubaturze budowanego z cegły. Taka oszczędność znacząco przełoży się na wysokość i czas spłacania ewentualnego kredytu!

#całoroczne domy drewniane #dom drewniany #dom szkieletowy #domy drewniane #domy kanadyjskie

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie