Ekologiczny dom drewniany – poznaj jego tajemnice

Ekologiczny dom drewniany – poznaj jego tajemnice

Obecnie rynek deweloperski w Polsce kwitnie – Polacy na potęgę kupują mieszkania oraz domy w zabudowie szeregowej, zaciągając przy okazji olbrzymie kredyty. Zakup takiego domu z pewnością jest bardzo kuszący, nawet z perspektywą spłacania kredytu przez 20-30 lat. Warto pamiętać, że sama wysokość spłaty będzie prawie dwukrotnością zaciągniętego zobowiązania. Czy są alternatywy?

Domy z drewna w rozsądnych cenach

Zamiast decydować się na dom od dewelopera, którego cena może zwalić nas z nóg, zdecydowanie powinniśmy zainteresować się domami drewnianymi. Ten rodzaj budownictwa przywędrował do nas z dalekiej Skandynawii, gdzie wykorzystanie drewna jest powszechne. W Polsce takie domy budowane są coraz częściej – wynika to przede wszystkim z ich ceny, która może być nawet do 35% niższa w stosunku do klasycznych domów murowanych.

Co powinniśmy wiedzieć o domach z drewna?

Z pewnością istotna jest jego konstrukcja – domy drewniane budowane są na podstawie murowanej i drewnianym szkielecie. Nie ma znaczenia czas rozpoczęcia budowy – drewno nie wymaga słońca i wysokiej temperatury. Ważne jest to, że budowa takiego domu trwa zaledwie kilka miesięcy. W zależności od tego w jakim stanie ma być oddany, może to być 2 – 8 miesięcy (stan surowy zamknięty stan deweloperski). Dodatkowo firmy mogą również zaproponować nam kompleksowe wykończenie wnętrza domu.

Skąd wziąć projekt?

Topowi producenci domów z drewna zaproponują nam szeroki wybór projektów domów drewnianych, w tym domów jednorodzinnych piętrowych oraz domów parterowych z możliwością zabudowania poddasza. Architekci zadbali o to, aby wewnątrz znalazło się wiele przestrzeni i światła wpadającego przez okna. Wśród licznych propozycji znajdziemy także domy z garażami, w których bez trudu zmieścimy większe auto rodzinne.

#budownictwo lekkie #całoroczne domy drewniane #dom drewniany #domy drewniane

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie