Firmy budujące domy z drewna – co warto o nich wiedzieć przed podpisaniem umowy?

Firmy budujące domy z drewna – co warto o nich wiedzieć przed podpisaniem umowy?

Coraz więcej osób decyduje się na odejście od utartego schematu i na wybudowanie domu drewnianego całorocznego. Taka inwestycja jest nie tylko tańsza, ale i szybka. Jak wybierać firmy budujące domy z drewna? Które z nich możemy obdarzyć zaufaniem?

Domy drewniane dawniej i dzisiaj

Domy drewniane pojawiały się w Polsce jeszcze w latach 90. jednak nierzadko były one tworzone w sposób niedbały, niechlujny. Wynikało to przede wszystkim z braku doświadczenia i znajomości technologii tworzenia tego rodzaju budynków. Efektem były liczne naprawy, a ten rodzaj budownictwa okrzyknięty został niepewnym. Musiało upłynąć ponad 20 lat, aby Polacy pokochali domy drewniane za ich elegancki wygląd, niski koszt budowy, wysoką termoizolację. Domy tego typu nawiązują do budownictwa skandynawskiego i kanadyjskiego, gdzie drewno stanowi jeden z podstawowych materiałów budowlanych.

Czy firmy budujące domy z drewna będą oferować nam to samo?

Zdecydowanie nie – różnice zaczynają się już na poziomie samych projektów. Każda firma tworzy swój katalog projektów domów kanadyjskich. Są wśród nich klasyczne domy parterowe, domy z poddaszami. Projekty zakładają jednak nie tylko powierzchnię mieszkalną, ale również schowki oraz przegrody zapewniające lepsze utrzymywanie ciepła w domu. Zazwyczaj każda firma ma swój autorski patent na to. Ważne jest wykorzystanie wysokiej jakości drewna oraz jego odpowiednie ciosanie i suszenie.

Zapoznaj się z różnymi ofertami!

Wybierając konkretną firmę budującą domy z drewna przede wszystkim zapoznajmy jej z jej ofertą oraz dotychczasowymi realizacjami. Zazwyczaj na stronach internetowych znajdziemy zdjęcia gotowych domów. Nie bójmy się również szukać opinii o firmie wśród znajomych, osób, które wystawiły referencje.

Dobrym pomysłem będzie również przeprowadzenie rozmowy z potencjalnym wykonawcą. Zanim jednak do niej dojdzie warto przygotować sobie wszystkie nasze pytania na kartce.

#domy drewniane #domy kanadyjskie #domy szkieletowe #domy z drewna

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie