Gotowe domy kanadyjskie

Gotowe domy kanadyjskie

Życie w dużych miastach traci dla nas urok: tłok, hałas, korki, brak miejsc parkingowych – to tylko niektóre z problemów, z którymi mieszkańcy miast muszą borykać się każdego dnia. Odstraszają również ceny mieszkań, zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. Często poszukiwania odpowiedniego mieszkania w mieście trwają miesiącami, a ceny za metr kwadratowy w dużych metropoliach z roku na rok rosną. Duże zainteresowanie nowymi, zamkniętymi osiedlami słabnie, kiedy okazuje się, że w pobliżu nie ma miejsc parkingowych (lub trzeba za nie płacić), zieleni, przestrzeni, a infrastruktura związana ze sklepami czy szkołami jest bardzo uboga.

Taka sytuacja sprawia, że coraz częściej zastanawiamy się nad budową własnego domu z dala od centrum lub też poza granicami miasta. Czy to dobre rozwiązanie?

Własny dom – poznaj jego zalety

Własny dom kojarzy nam się przede wszystkim z dużym metrażem oraz przestrzenią znacznie odbiegającą od niewielkich mieszkań w blokach. Budowa własnego domu to szansa na życie z dala od hałasu i tłoku, bliżej natury. Decydując się na własny dom zapewniamy sobie i naszym bliskim doskonałe warunki do życia, możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dla wielu osób to też szansa na założenie pięknego ogrodu i wypoczynek na słońcu. Posiadacze własnych domów podkreślają także zalety płynące z posiadania własnego garażu lub dużego miejsca postojowego pod chmurką.

Budowa domu – czy musi być kosztowna?

Dla wielu marzenie o własnym domu pryska podczas dokonywania wstępnych kosztorysów. Faktycznie: budowa domu murowanego czy też kupno gotowego domu od dewelopera to olbrzymi wydatek, który nierzadko wiąże się z olbrzymim kredytem w banku. Kredyt taki będziemy spłacać przez dziesiątki lat. Dzisiaj nie musimy jednak rezygnować z marzeń o własnym domu za miastem. Gotowe domy kanadyjskie to jedna z najchętniej wybieranych opcji ostatnich lat. Budownictwo lekkie weszło przebojem do Polski i stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznego budownictwa murowanego.

Gotowe domy kanadyjskie: zalety

 Domy drewniane całoroczne to propozycja dla Polaków: gotowe domy kanadyjskie budowane w ten sposób wznoszone są bardzo szybko, przez co nie musimy martwić się przedłużającą budową. W zależności od tego, czy dom ma być oddany w stanie surowym zamkniętym czy w stanie deweloperskim budowa może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. To niezwykle ważna informacja, szczególnie mając na uwadze, że często na nowe mieszkania czeka się latami.

Tanie domy całoroczne oferowane są przez wielu producentów. Wybierając konkretnego przede wszystkim zapoznajmy się z ofertą, cenami i referencjami, które wystawili dotychczasowi klienci.

Na wiele uwagi zasługuje cena gotowych domów kanadyjskich: szacuje się, że ostateczna kwota za budowę może być o 30%-35% niższa niż budowa domu murowanego. Oczywiście finalna cena zawsze zależeć będzie od wybranych materiałów, prefabrykatów i materiałów wykończeniowych.

Jaki projekt domu kanadyjskiego wybrać?

Możliwości jest wiele – w katalogach konkretnych producentów znaleźć można szeroki wybór domów parterowych oraz piętrowych, domów z garażami, tarasami, z możliwością zabudowania poddasza. Propozycje producentów obejmują klasyczne budownictwo, jak i nowoczesne bryły nawiązujące do najnowszych trendów w architekturze. Przeglądając dostępne projekty warto zastanowić się, jakie są nasze potrzeby i oczekiwania. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się gotowe domy kanadyjskie, których powierzchnia użytkowa waha się od 70 do 100 metrów kwadratowych. Oczywiście możliwe jest wybranie projektu o znacznie większym metrażu.

Gotowe domy kanadyjskie – buduj bez dodatkowych kosztów

Wiele osób, które mają za sobą budowanie domu murowanego wspomina, że często spotykali się oni z niekompetencją ekip budowlanych, które narażały ich na dodatkowe koszty. Finalnie okazywało się, że ostateczny kosztorys znacznie przekraczał początkowe ustalenia. W przypadku gotowych domów kanadyjskich taka sytuacja nie ma miejsca – od momentu podpisania umowy na budowę producent domów szkieletowych wywiązuje się ze swoich obowiązków krok po kroku, korzystając z ustalonych wcześniej materiałów. Dzięki temu nie musimy obawiać się dodatkowych kosztów. Zakończenie budowy nie jest końcem inwestycji – ostatnim etapem jest oddanie w ręce klienta pełnej dokumentacji, certyfikatów i atestów na wykorzystane elementy i materiały.

Czy gotowe domy kanadyjskie wpisują się w modę na ekologiczne życie?

Zdecydowanie tak! Gotowe domy kanadyjskie oparte są na sprawdzonych technologiach, które pozwalają na odzyskiwanie ciepła i zatrzymywanie go wewnątrz. Wpływ na to mają również odpowiednie materiały termoizolacyjne. Dzięki temu mamy gwarancję, że nasze rachunki za ogrzewanie będą niskie, a my sami będziemy mogli cieszyć się optymalną temperaturą wewnątrz domu. Dom szkieletowy może być również uzupełniony o liczne rozwiązania energooszczędne.

Gotowe domy kanadyjskie – budowa bez względu na porę roku

Olbrzymią zaletą gotowych domów kanadyjskich jest fakt, że ich budowa może rozpocząć się właściwie w dowolnym momencie w roku. Nie jest wymagana piękna, słoneczna pogoda, a jedynym elementem wymagającym wyschnięcia są fundamenty domu.

Stan surowy czy deweloperski?

Przygotowując się pod kupna gotowego domu kanadyjskiego wiele osób zadaje sobie pytanie czym różni się stan surowy zamknięty od stanu deweloperskiego. Różnice są zasadnicze! Stan deweloperski oznacza, że budowa rozszerzana jest o szereg dodatkowych opcji, dzięki czemu właściciel nie musi martwić się o ich wykonanie czy zlecenie w późniejszym terminie. Stan deweloperski poszerzany jest o montaż płyt GK na ruszcie systemowym – metalowym, montaż ogrzewania podłogowego na parterze, montaż gniazdek elektrycznych i włączników, montaż schodów strychowych. Stan deweloperski to często także montowanie płyt wilgocioodpornych w pomieszczeniach „mokrych” (łazienki, kuchnie).

#domy drewniane #domy kanadyjskie #domy szkieletowe #domy z drewna #gotowe domy

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie