Idealny dom dla ceniących bliskość natury!

Idealny dom dla ceniących bliskość natury!

Piękny i wygodny dom daje nam komfort, bezpieczeństwo, radość. Wybudowanie własnego domu jest dzisiaj także łatwiejsze niż nam się wydaje. Dawniej sama budowa mogła trwać wiele lat – wszystko z powodu tego, że zazwyczaj nasi rodzice czy dziadkowie własnymi rękami wznosili dom. Dzisiaj sprawa wygląda zupełnie inaczej. Dom możemy wybudować przy pomocy wykwalifikowanych firm lub też kupić go od dewelopera. Która opcja jest lepsza?

Domy od dewelopera – wchodzisz na gotowe!

Ilość ofert deweloperów domów jednorodzinnych czy szeregowców jest dzisiaj w Polsce olbrzymia. Domy możemy kupić zarówno niedaleko centrów miast, jak i poza bliskimi granicami miasta. Ważne jest to, że deweloper oferuje nam gotowe rozwiązanie, najczęściej dom, w którym wystarczy wykończyć podłogi. To wygodna opcja, szczególnie kiedy nie chcemy męczyć się z szukaniem kolejnych ekip remontowych.

Niestety, deweloperzy liczą sobie naprawdę słono za gotowy dom w zabudowie szeregowej czy wolnostojący. Na cenę wlicza się cena działki, jak również kwota budowy domu oraz niemała marża dla samego dewelopera. Finalnie może się okazać, że cena domu w atrakcyjnej lokalizacji może wynieść nawet pół miliona złotych!

Własny dom – wybuduj go w kilka miesięcy

Alternatywą dla wysokich cen oferowanych przez deweloperów oraz kosztów związanych z budowaniem domu murowanego jest wybudowanie domu z drewna. Obecnie konstrukcje szkieletowe są bardzo popularne w Polsce – wynika to przede wszystkim z ich atrakcyjnej ceny oraz możliwości szybkiej budowy.

Wzniesieniem domu z drewna zajmie się jedna z wyspecjalizowanych firm – wcześniej oczywiście zaprezentuje nam one wiele interesujących projektów domów parterowych i piętrowych. Podczas dokonywania wyboru zwracajmy uwagę na ułożenie okien, możliwość wykorzystania garażu czy podjazdu.

Sama budowa domu z drewna trwa od 2 do 8 miesięcy. W tym czasie wylewane są fundamenty, stawiany jest szkielet domu, uzupełniane są ściany, kładziony jest dach. Nie ma znaczenia pogoda – dom z drewna możemy budować bez względu na porę roku!

#budownictwo lekkie #całoroczne domy drewniane #dom drewniany #dom kanadyjski #dom szkieletowy

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie