Idealny dom drewniany

Idealny dom drewniany

Domy z drewna kojarzą nam się przede wszystkim z naturą, daleką Skandynawią oraz ogniem w kominku. Taki obrazem w naszej wyobraźni pozostawiają przede wszystkim liczne filmy. Dzisiaj zrealizowanie marzenia o własnym, drewnianym domu jest na wyciągnięcie ręki. Jest to możliwe za sprawą firm oferujących budowę domów w konstrukcji szkieletowej. Czy taki dom sprawdzi się w polskich warunkach?

Domy w konstrukcji szkieletowej

O domach z drewna w konstrukcji szkieletowej mówi się obecnie coraz więcej: głównie, że buduje się je znacznie szybciej niż domy murowane, jak również, że są one znacznie tańsze. Faktem jest, że wzniesienie takiego domu zajmuje zaledwie kilka miesięcy. W zależności od tego, czy dom ma być oddany klientowi w stanie surowym zamkniętym czy w stanie deweloperskim trwa to od 2 do 8 miesięcy. W tym czasie budowana jest drewniana konstrukcja domu, wcześniej wylewane są fundamenty. Ciekawostką jest to, że budowę takiego domu możemy rozpocząć praktycznie w każdym momencie w roku – nie jest wymagana idealna, słoneczna pogoda.

Skąd wziąć projekt domu drewnianego? Nie musimy się o to martwić ani szukać wykwalifikowanego architekta. Wystarczy zajrzeć do jednej z licznych, topowych firm budowlanych specjalizujących się w domach drewnianych i po prostu wybrać jeden z projektów. Wśród propozycji znajdziemy domy parterowe oraz piętrowe, w których cechą charakterystyczną jest wiele naturalnego światła wewnątrz i sporo przestrzeni.

Dlaczego warto zainwestować w ten typ domu?

Alternatywa, jaką jest do drewniany, z pewnością zainteresuje osoby, które nie chcą wydawać oszczędności życia, jak również zaciągać olbrzymiego kredytu. Szacuje się, że koszt wybudowania takiego domu jest o ok. 35% niższy niż w przypadku domów murowanych. To spora oszczędność!

#budownictwo lekkie #całoroczne domy drewniane #dom drewniany #dom kanadyjski #dom norweski #dom szkieletowy

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie