Idealny dom w polskiej przestrzeni architektonicznej

Idealny dom w polskiej przestrzeni architektonicznej

Polska przestrzeń architektoniczna to przedziwna mieszanka stylów, pomysłów i możliwości konkretnych dekad. W miastach króluje beton, ciekawa architektura jest zazwyczaj przypadkowa i należy do twórców minionych lat. Miejska struktura architektoniczna stanowi więc nie lada wyzwanie dla deweloperów, pragnących tworzyć nowe osiedla. Problem ten dotyczy również inwestorów prywatnych, planujących budowę domu jednorodzinnego.

Czy dom drewniany sprawdzi się w Polsce?

Pośród licznych projektów domów murowanych, które znajdziemy w pracowniach projektowych rzadko kiedy udaje nam się znaleźć budynek odpowiadający naszym oczekiwaniom. Zdecydowana większość kupców projektów decyduje się na drobne poprawki w projektach, co dodatkowo generuje koszty. Decydując się na dom drewniany możemy wybierać pomiędzy projektami młodych i zdolnych architektów, którzy starali się odpowiedzieć na potrzeby większości zainteresowanych. Propozycje domów drewnianych piętrowych i parterowych zakładają więc przede wszystkim maksymalną ilość naturalnego światła wewnątrz. Dzięki temu pomieszczenia są doskonale oświetlone, sprawiają wrażenie bardziej przestronnych i komfortowych. Większość domów zaprojektowana jest w podobnym wzorcu – na dole znajduje się salon, kuchnia, jadalnia oraz WC, na piętrze: sypialnie, łazienka, WC. Dzięki temu mieszkańcy mają zapewnioną prywatność pomimo obecności gości w domu.

Dom drewniany idealny dla tych, którzy chcą mieszkać bliżej natury

Domy drewniane doskonale wpasowują się w nurt budownictwa ekologicznego. Zastosowanie drewna pozwala na stworzenie eleganckiej bryły domu, wykorzystanie nowoczesnych materiałów ociepleniowych stwarza szansę na zminimalizowanie rachunków za ogrzewanie. W przypadku domów drewnianych stosowane są rozwiązania budownictwa pasywnego.

#całoroczne domy drewniane #dom drewniany #dom kanadyjski

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie