Ile kosztują domy drewniane?

Ile kosztują domy drewniane?

Pytania o to, ile kosztują domy drewniane pojawiają się w sieci coraz częściej. Nie powinno to dziwić, gdyż budowa domu w technologii szkieletowej jest coraz popularniejsza w Polsce. Domy tego typu cenione są przede wszystkim za szybkość ich budowy oraz komfort, jaki dają już po zamieszkaniu w nich. Co warto o nich wiedzieć?

Koszty budowy własnego domu

Budowa własnego domu to olbrzymi koszt – zazwyczaj zamykający się w 300-400 tysiącach złotych. Do tego należy doliczyć wyposażenie i wykończenie domu. W przypadku kupna domu od dewelopera ceny są jeszcze wyższe. Szukając alternatywy warto zastanowić się nad domem w technologii szkieletowej, które widzimy przede wszystkim w Skandynawii czy Kanadzie. Domy tworzone z drewna doskonale sprawdzą się w naszym klimacie!

Ile kosztują domy drewniane?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi – wszystko zależy od wykonawcy projektu, rodzaju domu oraz tego, w jakim czasie ma on być wybudowany. Wiele zależy też od materiałów wykończeniowych. Szacuje się, że koszt budowy domu drewnianego jest o ok.30-40% mniejszy niż w przypadku klasycznych domów murowanych. Różnice wynikają przede wszystkim w technologii i braku konieczności wykorzystywana zbrojeń.

Domy drewniane buduje się znacznie szybciej, i nie ma znaczenia, jaki miesiąc wybierzemy na początek tej inwestycji. Dzięki zastosowaniu drewna, jako głównego budulca oraz fundamentom, które są jedynym elementem murowanym, możliwe jest zrobienie tego nawet w 3-4 miesiące. Oczywiście czas ten jest zależny również od tego, w jakim stanie dom ma zostać oddany – surowym czy pod klucz.

Osoby decydujące się na ten rodzaj domu z pewnością ucieszy fakt możliwości rozbudowy takiej konstrukcji. Z pewnością będzie to przydatna opcja w momencie pojawienia się dodatkowego członka rodziny.

#domy drewniane #domy kanadyjskie #domy szkieletowe #domy z drewna

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie