Jak powstają domy szkieletowe?

Jak powstają domy szkieletowe?

Domy szkieletowe to propozycja dla każdego, kto docenia modne i postępowe rozwiązania. Budownictwo lekkie pozwala na stworzenie własnej, intymnej oazy z dala od miejskiego szumu w zaledwie kilka miesięcy. Jak powstają domy wznoszone w technologii szkieletowej? Sprawdź!

Solidne fundamenty

Podstawą dla domów szkieletowych jest murowany fundament. Pierwszy etap budowy to właśnie stworzenie fundamentu jako izolowanej płyty fundamentowej. Kiedy solidne podwaliny są gotowe, można przejść do montażu konstrukcji drewnianej z gotowych elementów (tak zwanych prefabrykatów), które scala się w jedną całość przy pomocy gwoździ pierścieniowych. Drewno używane na tym etapie nie jest przypadkowe. Aby dom spełniał wszystkie wymogi, stosuje się drewno suszone komorowo, czterostronnie strugane i impregnowane. Dobre firmy wyspecjalizowane w budowie całorocznych domów drewnianych posiadają przeważnie własne tartaki, które dostarczają surowca najwyższej jakości.

Kiedy konstrukcja jest gotowa, należy wykonać i wygłuszyć strop oraz elewację, zamontować kominki, pokryć dach blachodachówką, orynnować budynek, zamontować wełnę izolacyjną, ściany działowe nośne, parapety oraz drzwi. Stan surowy może opcjonalnie zostać poszerzony o dodatkowe elementy, takie jak płyty GK montowane na ruszcie systemowym, rozprowadzenie instalacji, wzbogacenie pomieszczeń „mokrych” o dodatkowe płyty wilgocioodporne czy wykonanie gładzi gipsowych.

Warto?

Domy wykonane z prefabrykatów są atrakcyjną alternatywą dla domów wznoszonych tradycyjną metodą. Na ich popularność wpływa przede wszystkim niski koszt inwestycji oraz utrzymania. Ponadto, domy kanadyjskie czy norweskie powstają w ciągu 2-4 miesięcy, a prace budowlane mogą ruszyć o każdej porze roku, niezależnie od pogody.

 

#budowa domu #budownictwo lekkie #dom szkieletowy #domy drewniane całoroczne #tanie domy z drewna

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie