Jak zaaranżować otoczenie domu drewnianego?

Jak zaaranżować otoczenie domu drewnianego?

Architektura drewniana pobudza do realizowania niezwykłych wizji. Dom z elewacją drewnianą to obiekt, wokół którego romantyczne wyobrażenia powstają jakby same. Takie miejsce na skraju lasu, łąki czy pola to marzenie wielu osób, które dość już mają zatłoczonych miast. Wolą uciec na łono natury. Do zacisznego miejsca, czasami zagubionego na końcu świata. Do takiej części świata, która wydaje się wręcz nierzeczywista, a jednak istnieje naprawdę i stanie się naszym osobistym azylem.

Znaleźć wymarzone miejsce do życia

Coraz więcej osób takich właśnie zakątków szuka, żeby postawić tam dom i rozpocząć nowe, lepsze życie. Spełnienie podobnych wizji okazuje się w dzisiejszych czasach łatwiejsze , niż sądziliśmy. Umożliwia nam to technologia szkieletowa domów drewnianych. Taki dom powstanie bardzo szybko (do kilku miesięcy). Potem pozostaje już nam tylko wspaniale go urządzić i zaaranżować, także na zewnątrz.

Zaaranżować otoczenie drewnianego domu w kierunku rustykalnym

Jak skomponować otoczenie takiego wymarzonego domu, zwłaszcza tego, który eksponuje urodę naturalnego drewna? Najlepiej podążyć w kierunku rustykalnym, który stanowi stylistyczną odpowiedź na zmęczenie technologiczną rzeczywistością. Taras czy werandę warto umeblować także drewnem.

Ale można też wybrać naturalny rattan, który w takim miejscu zaprezentuje się lekko i fantazyjnie. Aranżując ogród, trzeba pamiętać o swobodzie kompozycyjnej i o rodzimych nasadzeniach. Świetnym tłem dla takiego domu będzie też łąka kwietna oraz wszelkie kompozycje z kamienia naturalnego. Podobnie jak naturalnie się prezentujące motywy wodne: naturalistyczny wodospad, staw kąpielowy czy ogrodowy strumyk. Aranżując otoczenie klasycznego, drewnianego domu, postępujemy trochę tak, jakbyśmy odtwarzali baśniowe obrazy.

#aranżacja domu drewnianego #domek na wsi #domy drewniane #własny dom

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie