Klasyczny dom w nowatorskiej odsłonie

Klasyczny dom w nowatorskiej odsłonie

Właściciele domów jednorodzinnych mają wiele powodów do dumy – większa powierzchnia życiowa, możliwość zaaranżowania ogrodu czy poddasza. Wybudowanie domu dzisiaj jest znacznie prostsze niż kilkanaście lat temu i właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na ten krok. Czy musimy jednak budować murowany dom, jak nasi rodzice? Jakie technologie możemy wykorzystać dzisiaj, aby mieszkać komfortowo i bezpiecznie?

Domy drewniane zamiast murowanych

W poszukiwaniu inspiracji na piękny dom warto zainteresować się budownictwem całorocznym drewnianym. Takie domy z pewnością są interesującą alternatywą dla klasycznych domów murowanych, których budowa może trwać latami. Wybudowanie domu z drewna jest nie tylko znacznie szybsze, ale i tańsze. Jak to możliwe?

Skąd czerpać informacje o domach drewnianych?

Najlepszym sposobem na to jest udanie się do źródła! W Polsce działa wiele firm oferujących nam zarówno projekty, jak i budowę domów drewnianych. Czym charakteryzuje się taki dom? Konstrukcje drewniane wznoszone są na podstawie drewnianego szkieletu- stanowi on główną oś domu. W przypadku domów drewnianych nie ma znaczenia, kiedy zaczniemy budowę – pogoda nie jest ważna. Jedynym elementem, który wymaga schnięcia, są fundamenty.

Jaki projekt domu drewnianego wybrać?

Możliwości jest sporo – w większości projekty to domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, jak i domu piętrowe. Wiele z nich posiada podjazdy, garaże. Na uwagę zasługuje fakt, że wewnątrz domów znajduje się wiele naturalnego światła i przestrzeni.

Ile trwa wznoszenie domu z drewna?

Wszystko zależy od tego w jakim stanie dom ma być oddany w ręce klienta. Jeśli jest to stan surowy zamknięty budowla gotowa jest w 2 miesiące. Domy w stanie deweloperskim oddaje się po ok. 8 miesiącach. Możliwe jest także wykupienie usługi dodatkowego wykończenia domu od wewnątrz.

#dom drewniany #domy drewniane #domy szkieletowe #domy z drewna

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie