Nowoczesna odsłona drewnianych domów

Nowoczesna odsłona drewnianych domów

Piękne, drewniane domy przyciągają wzrok i pozwalają nam marzyć o życiu bliżej natury. Czy jednak taki dom spełni swoje podstawowe funkcje: czy zapewni nam komfort, wygodę i bezpieczeństwo? Okazuje się, że dzisiaj budowa domu z drewna to interesująca alternatywa dla klasycznego budownictwa. Coraz większa ilość Polaków decyduje się na dom drewniany w konstrukcji szkieletowej – zachęca do tego cena, jak również szybkość budowy. Czy warto zdecydować się na taki projekt?

Drewno czy beton?

Posiadanie własnego mieszkania czy domu jeszcze nigdy nie było tak proste – branża budowlana w Polsce kwitnie, jednak ceny mieszkań i domów są olbrzymie. Kupienie takiej nieruchomości wiąże się zazwyczaj z olbrzymim kredytem, który będziemy spłacać latami. Jeśli szukamy tańszej alternatywy warto zastanowić się nad szkieletowymi domami drewnianymi. Są one dostępne w ofercie coraz większej ilości firm. Co warto wiedzieć o domach drewnianych?

Moda na budownictwo szkieletowe

Moda na domy w konstrukcji szkieletowej przywędrowała do nas ze Skandynawii – w tym regionie duża dostępność drewna sprawia, że materiał ten jest chętnie wykorzystywany do tworzenia domostw. W Polsce wybudowanie takiego domu dzisiaj nie jest problemem – wystarczy skorzystać z oferty jednej z wielu firm i wybudować dom swoich marzeń. Pierwszym etapem jest oczywiście wybór projektu domu – wśród oferowanych znajdziemy domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, jak i domy piętrowe. Każdy z projektów wyróżnia się dużą ilością wolnej przestrzeni wewnątrz.

Niska cena, szybka budowa

Cechami charakterystycznymi konstrukcji szkieletowych jest ich szybka budowa. Szacuje się, że dom w stanie surowym gotowy jest po ok. 2 miesiącach. Domy w stanie deweloperskim oddaje się po 8 miesiącach. Koszt wybudowania domu drewnianego jest o 35% niższy niż w przypadku domu murowanego.

#dom drewniany #domy szkieletowe #domy z drewna

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie