Nowoczesne domy z drewna – co warto o nich wiedzieć?

Nowoczesne domy z drewna – co warto o nich wiedzieć?

Uważny obserwator rynku nieruchomości bez trudu zauważy, że na pustych działkach jak grzyby po deszczu wyrastają drewniane domy budowane nie z cegieł,  a z drewna. Co warto wiedzieć o budownictwie lekkim rewolucjonizującym polski (i nie tylko) rynek? Sprawdź!

Jak zbudowane są nowoczesne domy drewniane?

Innowacyjne domy wznoszone  w technologii budownictwa lekkiego składają się przede wszystkim z drewnianych prefabrykatów łączonych mocnymi gwoźdźmi pierścieniowymi. Nie bez znaczenia jest rodzaj użytego drewna. Firmy oferujące najwyższej jakości usługi używają twardego, starannie przygotowanego drewna czterostronnie struganego i suszonego komorowo. Szkielet uzupełnia się innymi materiałami, między innymi płytami OSB, folią wiatroizolacyjną i wełną mineralną. Podstawą konstrukcji jest mocny fundament – jedyny murowany element domu.

Kiedy może ruszyć i jak długo trwa budowa?

W przeciwieństwie do inwestorów stawiających na działce dom murowany, nie musisz czekać do wiosny z rozpoczęciem pracy. W harmonogramie budowy drewnianego budynku nie ma uwzględnionych tak zwanych „robót mokrych”, co znacząco ułatwia cały proces i pozwala na całkowitą niezależność od warunków atmosferycznych. Co ważne, nie będziesz musiał latami czekać na przeprowadzkę do wymarzonego domu. Większość modułowych budynków powstaje w ciągu 3 miesięcy.

Czy dom drewniany to domek z bali?

Wydaje Ci się, że drewniany domek lepiej niż w podmiejską scenerię wpisze się w górski krajobraz? Nic bardziej mylnego! Pod kątem wizualnym domy drewniane nie różnią się od swoich murowanych konkurentów. W katalogach firm wyspecjalizowanych w projektowaniu i budowaniu tego typu budynków znajdziesz ogrom ciekawych wariantów na duże i małe działki, inspirowane stylem klasycznym i nowoczesnym, dedykowane małym i dużym rodzinom… Możliwości jest naprawdę wiele!

#budowa domu #budownictwo lekkie #dom drewniany #dom szkieletowy

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie