Nowoczesne domy z drewna – pozwól sobie na wspaniały dom!

Nowoczesne domy z drewna – pozwól sobie na wspaniały dom!

Marzysz o własnym domu? Zastanawiasz się czy stać cię na taką inwestycję? Dzisiaj wybudowanie własnego domu jest znacznie tańsze niż myślisz. Wszystko za sprawą nowoczesnych technologii oraz możliwości stworzenia domu z drewna. W Europie takie budownictwo jest doskonale znane i chętnie wykorzystywane. Od kilku lat możemy je obserwować również w Polsce.

Dlaczego warto wybrać dom drewniany?

Domy w konstrukcji szkieletowej to przyszłość – buduje się je nie tylko znacznie szybciej niż klasyczne domu murowane, ale też są one znacznie tańsze. Obecnie w Polsce znajdziemy wielu wykonawców takich domów, gdzie zaproponowane zostaną nam różnorodne projekty i rozwiązania, a my sami będziemy mogli cieszyć się pełniejszym portfelem. Cena jest jednym z kluczowych argumentów. Szacuje się, że domy w konstrukcji drewnianej kosztują o ok. 30% mniej niż analogiczne domy murowane.

Czym wyróżnia się dom drewniany?

Dom drewniany wznoszony jest na drewnianym szkielecie – zastosowanie drewna nie jest jednak niczym nowym. Struktura domu oparta jest na gotowych elementach, które w odpowiedniej kolejności składa się ze sobą. Osoby zainteresowane takim budownictwem z pewnością będą zaskoczone rodzajami ocieplenia oraz innowacyjnymi technologiami, które mają za zadanie zmniejszać comiesięczne rachunki.

Skąd wziąć projekt domu z drewna?

Różnorodne projekty domów szkieletowych znajdziemy u samych producentów. Wśród nich znajdziemy projekty domów parterowych z możliwością zabudowania poddasza, jak również domów piętrowych, domów z garażami czy z podjazdami. Wewnątrz znajdziemy wiele naturalnego światła i przestrzeni. Wybudowanie domu szkieletowego trwa od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, czy ma być on oddany w stanie surowym czy w stanie deweloperskim.

#dom szkieletowy #dom z drewna #domy z drewna

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie