Nowoczesny dom drewniany – inwestycja życia!

Nowoczesny dom drewniany – inwestycja życia!

Kupno mieszkania czy działki pod budowę domu to olbrzymia inwestycja – nie warto się z nią spieszyć czy podejmować pochopnych decyzji. Dzisiaj jednak problem ten jest szczególnie widoczny – ceny nieruchomości, szczególnie w dużych miastach, sięgają niebotycznych kwot, a deweloperzy budują na potęgę, nie zwracając uwagi na infrastrukturę czy brak zieleni. Coraz więcej osób mówi stanowcze „nie” wysokim cenom oraz pazerności deweloperów. Dlaczego?

Czego szukamy w idealnym domu?

Z pewnością spokoju, ale również dobrej infrastruktury, możliwości szybkiego dojazdu do pracy, szkoły. W przypadku dużych miast deweloperzy nie mają wiele możliwości – osiedla powstają na rogatkach miasta, zabudowane zostają także tereny zielone. W ogłoszeniach sprzedaży mieszkań informacje dotyczące zieleni wokół są zazwyczaj mocno na wyrost. Coraz więcej Polaków nie chce tak mieszkać i szuka alternatywy. Intersujące okazały się być domy szkieletowe, których budowa trwa znacznie krócej, a koszty są nieporównywalnie niższe niż dom murowany. Jak to możliwe?

Dom szkieletowy drewniany – co warto o nim wiedzieć?

Domy drewniane w konstrukcji szkieletowej to interesująca nowość na polskim rynku. Obecnie oferuje je wiele firm, które kompleksowo pomogą nam wybrać projekt, jak i wznieść taki dom. Jakie projekty mamy do wyboru? Są to domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, jak również domy piętrowe. Wiele z nich ma tarasy, garaże, podjazdy. Wewnątrz znajdziemy wiele wolnej przestrzeni i światła.

Jak szybko budowany jest dom drewniany szkieletowy?

W zależności od tego, czy dom ma być oddany w stanie surowym zamkniętym czy w stanie deweloperskim czas udowy wynosi od 2 do 8 miesięcy. Możliwe jest również wykupienie opcji wykończenia domu wewnątrz, na co składa się najczęściej kładzenie podłóg, instalacja schodów, malowanie ścian i inne.

#dom drewniany #domy drewniane #domy szkieletowe #domy z drewna

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie