Nowoczesny dom z drewna – budownictwo na miarę XXI wieku

Nowoczesny dom z drewna – budownictwo na miarę XXI wieku

Eksperci pochylający się nad rynkiem budowlanym zauważają, że coraz większy odsetek mieszkańców wielkich miast wyprowadza się z centrum na obrzeża. Coraz bardziej pochłonięci pracą i obowiązkami marzymy o zacisznym lokum położonym w naturalnej scenerii. Kupno lub budowa swojego własnego domu nie jest już zarezerwowana tylko dla najzamożniejszych. Dzięki nowoczesnemu budownictwu niemal każdy z nas może pozwolić sobie na realizację marzenia o niezależności, szczęściu i życiu w bliskości z naturą.

Ekologiczny dom szkieletowy

Własny dom bez kredytu opiewającego na niebotyczną kwotę? Teraz to możliwe! Przełomem na rynku okazała się być popularyzacja budownictwa lekkiego. Nowoczesne domy powstają nie z cegieł, a z drewnianych prefabrykatów (jedynym murowanym elementem jest solidny fundament) łączonych ze sobą specjalnymi gwoździami pierścieniowymi i uzupełnianymi materiałami izolacyjnymi. Budowa drewnianego, całorocznego  i energooszczędnego domu kosztuje nawet kilka razy mniej niż inwestycja w murowany budynek.

Oszczędności na każdym etapie

Dom szkieletowy generuje niskie koszty nie tylko na poziomie inwestycji, ale również eksploatacji. Dzięki przemyślanej konstrukcji i używaniu specjalnych materiałów izolacyjnych ogrzewanie  budynku nie pochłania dużych ilości energii, co przekłada się na wysokość comiesięcznych rachunków.

Dom skrojony na miarę Twoich potrzeb

Domy powstałe z drewnianych prefabrykatów na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od swoich murowanych konkurentów. W katalogach firm zajmujących się projektowaniem i stawianiem tego typu budynków znajdziesz ogromny wybór projektów o zróżnicowanym metrażu, układzie, wielkości. Niezależnie od tego, czy marzysz o dużym, piętrowym domu dla wielopokoleniowej rodziny, czy poszukujesz niewielkiego domku na działkę w górach, możesz mieć pewność, że znajdziesz idealny projekt.

#budowa domu #budownictwo lekkie #całoroczne domy drewniane #nowoczesne budownictwo #nowoczesne domy drewniane

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie