Nowoczesny dom z drewna? Teraz to możliwe!

Nowoczesny dom z drewna? Teraz to możliwe!

Jeśli słysząc hasło „dom z drewna”, wyobrażasz sobie góralską chatkę zbudowaną z ciężkich bali, to musimy wyprowadzić Cię z błędu! Na polskich działkach jak grzyby po deszczu pojawiają się designerskie, modne domy, których wykończenie nie różni się od budynków wznoszonych tradycyjną metodą. Architekci zrywają ze stereotypem i proponują rozwiązania, które stawiają budynki wznoszone według standardów budownictwa lekkiego na równi z najnowocześniejszymi, murowanymi bryłami.

Co proponują ambitni architekci?

Firmy wyspecjalizowane w budowie domów według wyznaczników tak zwanego budownictwa lekkiego posiadają katalogi, w których nie brakuje domów opartych o najświeższe nowinki z branży architektonicznej. Parterowe, duże konstrukcje z płaskim dachem, elewacje z łączonych materiałów, wielkopowierzchniowe szyby zastępujące ściany w salonie to tylko część z innowacji, jakie pojawiają się w domach drewnianych. Nowoczesność budynków szkieletowych zawiera się nie tylko w wyglądzie samej bryły, ale również w parametrach. Ekologiczne materiały, dobra izolacja cieplna i energooszczędność domów szkieletowych wpisują się w najwyższe standardy, które obowiązują w światowym budownictwie.

Projekty, które zachwycają

Idealnym przykładem odzwierciedlającym trendy architektoniczne są projekty firmy Mawit. Spełnieniem marzenia o własnym, designerskim domu może być realizacja projektu ZX51. Geometryczna, surowa, energooszczędna bryła zachwyca niebanalnym i niezwykle oryginalnym wyglądem.  Dzięki przemyślanej konstrukcji, dom o ponad stumetrowej powierzchni użytkowej zmieści się nawet na niewielkiej, wąskiej działce. Pozbawienie domu jakichkolwiek skosów znacznie zwiększa możliwości ciekawej, praktycznej adaptacji wnętrza.

#dom szkieletowy #dom z drewna #dom z prefabrykatów #nowoczesny dom z drewna

Related Posts

Dom dla małej rodziny

Rewolucja na rynku budowlanym – domy kanadyjskie